• In English
 • Прикарпаття не просто рухається шляхом євроінтеграції, а й показує приклад решті країни, - Іванна Климпуш-Цинцадзе в Івано-Франківську
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 18 березня 2019 року о 18:38

  Прикарпаття не просто рухається шляхом євроінтеграції, а й показує приклад решті регіонів країни. Про це під час регіональної конференції «Євроінтеграція: сила можливостей» в Івано-Франківську заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Вона зазначила, що торік експорт з Івано-Франківської області зріс на 31% і в грошову вимірі склав 871,7 мільйона доларів. Імпорт також зростає, але в балансі зовнішньої торгівлі сальдо позитивне і складає понад 35 мільйонів доларів. 65,4% експорту з Прикарпаття припадає на ЄС. Це на 36% більше, ніж попереднього, 2017 року. Такі цифри свідчать про те, що товари регіону конкурентні, а знак якості ЄС дозволяє експортерам відкривати треті ринки.

  «Я впевнена, що це далеко не ваша «стеля», і ця тенденція до зростання експорту пришвидшиться. Ми на центральному рівні робимо для цього все можливе», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона розповіла про Офіс розвитку малого і середнього підприємництва - нову структуру, покликану допомагати бізнесу. Вона працює за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проекту FORBIZ та Ініціативи EU4Business. Місія Офісу розвитку МСП – формування системи підтримки малого і середнього бізнесу шляхом покращення доступу до інформації, фінансування, розвитку інфраструктури та популяризації культури підприємництва в Україні. Завдання Офісу – розробка цільових програм підтримки малого та середнього бізнесу, а також створення можливостей для покращення підприємницьких навичок у регіонах. Офіс спільно з Мінекономрозвитку працює над реалізацією пріоритетних напрямів, передбачених урядовою Стратегією розвитку малого і середнього підприємництва на період до 2020 року.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що європейська інтеграція – це не лише про бізнес, а й про широкі можливості для розвитку науки і освіти. Вона нагадала, що в межах чинних домовленостей між Україною та ЄС діє низка програм навчання для української молоді, які заохочують пізнавати розмаїття європейських культур і мов та розуміти їхню цінність. Зокрема, Еразмус+ – наймасштабніша програма навчання та обмінів Європейського Союзу. Вона популяризує європейські студії та підтримує проекти міжнародної співпраці, партнерства, проведення заходів і мобільність у сфері освіти, молоді і спорту. У 2018 році 41 студент з України отримав стипендії на навчання в магістратурі провідних університетів ЄС. Вони здобувають освіту разом з 1640 іншими стипендіатами в престижних університетах Великої Британії, Бельгії, Франції, Чехії, Італії, Іспанії, Данії, Греції, Португалії, Естонії та Німеччини.

  З 2013 року Україна також бере участь у навчальній програмі Європейської Комісії eTwinning Plus, яка поширює започатковану в 2005 р. програму розвитку співпраці європейських шкіл (eTwinning) на країни Східного та Середземноморського партнерства. Участь в eTwinning Plus стимулює учнів та вчителів з України вивчати іноземні мови і покращувати рівень використання ІТ-технологій. Школярі тренують навички створення команд, отримують досвід реалізації спільних проектів та заводять нових друзів. Зі свого боку вчителі знайомляться з педагогами з інших країн Європи. Станом на листопад 2018 року учасниками eTwinning Plus від України є 857 шкіл та 1684 вчителів. Українські і-твіннери взяли участь у 3221 проекті.

  Віце-прем’єр-міністр закликала активно використовувати всі можливості, які дає євроінтеграція і наближати Україну до мрії. «Докорінно змінити таку велику країну, як наша, нелегко. Але якщо це стане справою усіх і кожного – будемо самі собі вдячні за затишний дім, який збудуємо разом!» – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олег Гончарук зазначив, що регіональний проект «Єврокарпатська ініціатива» дав поштовх багатьом іншим проектам. Зокрема, останній фестиваль «Карпатський простір» відвідали дипломати з 33 країн. Голова ОДА подякував підприємцям області за самовіддану працю та перехід на європейські стандарти ведення бізнесу. Він зазначив, що область у 2018 році посіла друге місце в рейтингу легкості ведення бізнесу (regional doing business). «Підприємства області успішно переорієнтувалися з ринків РФ на ринки ЄС», – зазначив Олег Гончарук.

  В публічній дискусії «Міфи та факти євроінтеграції: де знайти можливості?» в Івано-Франківську також взяли участь Віктор Вінтоняк, директор Агенції регіонального розвитку Івано-Франківської області; Любов Богачевська, директор з комунікацій та розвитку компанії Goodvalley Ukraine LLC (Ґудвеллі Україна); Ірина Корольчук, випускниця програми Erasmus+, операційний керівник платформи «Тепле Місто»; Андрій Павлів, представник UkraineInvest - Ukraine Investment Promotion Office у Західній Україні; Іван Кульчицький, член Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС від громадського сектору, Президент ГО «Агенція Європейських Інновацій»; Ростислав Томенчук, координатор Робочої групи 1 Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС «Політичний діалог, зовнішня та безпекова політика», Голова правління Українського інституту міжнародної політики; Лариса Заграй, завідувач кафедри соціальної психології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, підприємці, голови ОТГ, освітяни, студенти та громадські діячі регіону.

   Довідково

  Мета інформаційної кампанії «Євроінтеграція: сила можливостей» – роз’яснення та популяризація практичних переваг і можливостей, які вже мають або невдовзі отримуватимуть українці від євроінтеграційного курсу України.

  Інформаційна кампанія «Євроінтеграція: сила можливостей» реалізується Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за підтримки Громадської спілки «Фонд підтримки реформ в Україні» та Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) в межах проекту «Підвищення обізнаності про вплив Угоди про Асоціацію з ЄС» та Проекту ЄС Association4U. Детальніше – eu-ua.org/syla-mozhlyvostei.

  Регіональна конференція в Івано-Франківську відбулася за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним фондом «Відродження». Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

  Проект «Громадська синергія» – проект, спрямований посилити участь громадськості у впровадженні євроінтеграційних реформ в Україні. Досягаємо цього через активізацію двох євроінтеграційних громадських платформ, які разом об’єднують близько 350 неурядових українських організацій: Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Проект надає Платформам та їх організаціям-учасницям фінансову та організаційну підтримку у проведенні аналітично-адвокаційної та інформаційно-просвітницької діяльності. Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується і виконується Міжнародним фондом «Відродження».

  Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС є національною частиною Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС – одного з офіційних двосторонніх органів Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Відповідно до ст. 469-470 Угоди про асоціацію Платформа офіційно представляє інтереси громадянського суспільства України та ЄС у процесі виконання Угоди, здійснює моніторинг та громадський контроль за її виконанням. Від Української сторони до Платформи входять 15 членів – представників громадських об’єднань, профспілок та організацій роботодавців. Під їх егідою УС ПГС об’єднує понад 250 організацій.

  Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства – це мережа з понад 120 громадських організацій України, що відстоює українські інтереси в рамках Східного партнерства. Платформа є частиною Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП) – об’єднання представників громадських організацій України, Грузії, Молдови, Білорусі, Вірменії, Азербайджану, а також ЄС. Форум допомагає громадським організаціям регіону Східного партнерства адвокатувати важливі для їх країн питання на рівні ЄС, сприяє аналітично-адвокаційній діяльності та обміну досвідом між організаціями громадянського суспільства регіону, здійснює громадський моніторинг виконання цілей Східного партнерства. Рекомендації ФГС СхП враховуються ЄС і країнами-членами СхП у процесі формування політики Східного партнерства.

  Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн доларів США, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Фонд має понад 20 років досвіду успішного інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу. Загалом фонд інвестував 185 млн доларів США у 129 компаній із приблизно 27 000 працівників та зробив можливим залучення 1,8 млрд доларів в компанії України та Молдови.

  З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму $35 млн, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF фінансує інноваційні, високоефективні програми, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові.www.wnisef.org.

  Прикарпаття не просто рухається шляхом євроінтеграції, а й показує приклад решті країни, - Іванна Климпуш-Цинцадзе в Івано-Франківську Прикарпаття не просто рухається шляхом євроінтеграції, а й показує приклад решті країни, - Іванна Климпуш-Цинцадзе в Івано-Франківську Прикарпаття не просто рухається шляхом євроінтеграції, а й показує приклад решті країни, - Іванна Климпуш-Цинцадзе в Івано-Франківську