• In English
 • Прийняття Закону «Про адміністративну процедуру» дозволить захистити громадян від свавілля чиновників, – Олександр Саєнко
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 18 грудня 2018 року о 13:17

  Законопроект «Про адміністративну процедуру», який сьогодні був схвалений на засіданні Уряду України, є кардинальним кроком вперед у системі розвитку адміністративного права та взаємовідносинах між громадянином і державою, вважає Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

  «Головне завдання цього документа – це гарантія й захист прав і свобод, інтересів громадян. Як це можна зробити? Впровадити чітку процедуру дій державного службовця, державних органів по відношенню до громадян для того, щоб усі були рівні перед законом, щоб не було свавілля чиновника на місцях, й для того, щоб суд мав чітку можливість скасувати або визначити законність того чи іншого рішення державного органу у разі порушення цієї процедури»,– сказав він під час засідання.

  За словами Олександра Саєнка, така адміністративна процедура є у більшості країн Європейського Союзу, передбачена відповідними рішеннями Ради Європи.

  «Загалом це зміна філософії та ідеології роботи державних органів, коли ми відходимо від управлінської моделі й переходимо до моделі захисту прав і інтересів громадян. Сподіваюсь, що Парламент підтримає цей закон», – підкреслив Міністр Кабінету Міністрів, а також подякував за якісну роботу, проведену над законопроектом, очільнику Міністерства юстиції Павлу Петренку та команді Міністерства.