• In English
 • Прем’єр-міністри України та Польщі розглянули питання реалізації нових інфраструктурних проектів
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 01 лютого 2022 року о 14:24

  Одним із незмінних пріоритетів у співпраці України та Польщі має залишатися реалізація інфраструктурних проектів, зокрема в галузі залізничного та дорожнього сектору. Про це йшлося на зустрічі Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Голови Ради Міністрів Республіки Польща Матеуша Моравецького.

  Глава українського Уряду підкреслив, що серед основних завдань двостороннього партнерства є інтеграція автодорожньої інфраструктури України з транспортними коридорами ЄС.

  «За ініціативи Президентів України та Польщі ми розпочали діалог про поєднання швидкісною залізницею Києва та Варшави. А також розпочали реконструкцію, модернізацію й технічне переоснащення п’яти пунктів пропуску на українсько-польському кордоні», — сказав Денис Шмигаль.

  Сторони також обговорили розбудову нових пунктів пропуску в межах «флагманських ініціатив» програми ЄС для України, мета яких — залучення понад 6 млрд євро інвестицій. Очільник українського Уряду висловив сподівання, що Польща активно долучиться до цих проектів.

  Денис Шмигаль також відзначив, що Україна зацікавлена в започаткуванні переговорів про підготовку до укладення Угоди про лібералізацію міжнародних транзитних вантажних перевезень Україна-ЄС.

  «Українська й польська сторони напередодні домовилися про суттєве збільшення кількості дозволів на здійснення міжнародних вантажних перевезень. А також про скасування обмежень на транзит вантажних вагонів територією України до Польщі залізничним сполученням», — зазначив Прем’єр-міністр України.

  Як підкреслив Денис Шмигаль, серед іншого планується і перегляд положень Угоди між Урядом України й Урядом Республіки Польща про міжнародні автомобільні перевезення.

  Прем’єр-міністр України також підтвердив готовність до подальшої взаємодії з Польщею у межах Міжурядової комісії з питань економічного співробітництва.

  На завершення Денис Шмигаль подякував Матеушу Моравецькому за підтримку й співпрацю, яку Польща надає Україні.

  Прем’єр-міністри України та Польщі розглянули питання реалізації нових інфраструктурних проектів Прем’єр-міністри України та Польщі розглянули питання реалізації нових інфраструктурних проектів Прем’єр-міністри України та Польщі розглянули питання реалізації нових інфраструктурних проектів Прем’єр-міністри України та Польщі розглянули питання реалізації нових інфраструктурних проектів Прем’єр-міністри України та Польщі розглянули питання реалізації нових інфраструктурних проектів