• In English
 • Прем’єр-міністри України й Хорватії обговорили зміцнення співпраці в галузі торгівлі, туризму й цифровізації
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 08 грудня 2021 року о 13:35

  Поглиблення співпраці у торгово-економічній, туристичній галузі, у сфері цифровізації та освіти обговорили Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Прем’єр-міністр Республіки Хорватія Андрей Пленкович.

  На зустрічі також були присутні Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, заступник Міністра закордонних справ України Микола Точицький, Міністр закордонних та європейських справ Республіки Хорватія Гордан Грліч-Радман, Міністр науки та освіти Республіки Хорватія Радован Фукс.

  Денис Шмигаль підкреслив, що Україна і Хорватія мають значні перспективи розвитку двосторонніх торговельно-економічних відносин. Наразі спостерігається зростання обсягів товарообігу. Так, за дев’ять місяців 2021 року загальний обіг товарів та послуг між Україною та Хорватією склав $90,1 млн, що на понад 24% більше від показників 2020 року.

  «Ми зацікавлені в активізації торговельно-економічного співробітництва з Хорватією як у традиційних галузях наших економік, подальшому усуненню бар’єрів у двосторонній торгівлі та спрощенню умов ведення бізнесу, так й у започаткуванні двосторонньої співпраці за новими актуальними напрямами, зокрема у сфері цифровізації та координації зусиль у боротьбі з пандемією», — підкреслив Прем’єр-міністр України.

  Як наголосив Денис Шмигаль, спільний інтерес для України і Хорватії може становити сфера інформаційних технологій та цифровізації. Він додав, що Україна прагне долучитись до єдиного Європейського цифрового ринку, сучасних технологій і світового ринку.

  «Цифровізація — один з основних векторів розвитку української економіки впродовж наступних років. Переконаний, що наш досвід у цій сфері може бути корисним хорватським партнерам», — зазначив Глава українського Уряду.

  За словами Прем’єр-міністра України, перспективним для обох держав є активізація співпраці у металургійній та суднобудівельній галузях, у сфері агробізнесу, зокрема іригації, а також у сфері енергетики. Глава українського Уряду підкреслив важливість приєднання української енергосистеми до європейської ENTSO-E в контексті забезпечення енергетичної безпеки в Європі.

  Крім того, Денис Шмигаль підкреслив, що важливе місце у двосторонніх відносинах України й Хорватії посідає туристична галузь.

  «Ми прагнемо розвивати туристичний потік і вийти на новий рівень співпраці, щоб українці й хорвати могли відчути всі переваги відпочинку в наших країнах. Україна уклала угоду про Спільний авіаційний простір із ЄС. Це дасть поштовх до розвитку авіаційного сполучення та відкриє нові можливості для наших громадян», — зауважив очільник Уряду України.

  Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович зі свого боку зазначив, що Хорватія підтримує прагнення України до інтеграції в Європейський Союз і прагне поділитися своїм досвідом. За його словами, Хорватія підтримуватиме присутність українських підприємств на хорватському ринку. Андрей Пленкович також додав, що вони сприятимуть відкриттю офісів хорватських туристичних агенцій в Україні.

  Прем’єр-міністр України подякував Хорватії та Андрею Пленковичу за приєднання до кола засновників Кримської платформи у серпні цього року та за незмінну позицію Хорватії з питання невизнання спроби анексії Росією Автономної Республіки Крим.

  Як наголосив Денис Шмигаль, Україна високо цінує готовність Хорватії ділитися досвідом мирної реінтеграції тимчасово окупованих територій та післявоєнного відновлення держави.

  Прем’єр-міністри України й Хорватії обговорили зміцнення співпраці в галузі торгівлі, туризму й цифровізації Прем’єр-міністри України й Хорватії обговорили зміцнення співпраці в галузі торгівлі, туризму й цифровізації Прем’єр-міністри України й Хорватії обговорили зміцнення співпраці в галузі торгівлі, туризму й цифровізації Прем’єр-міністри України й Хорватії обговорили зміцнення співпраці в галузі торгівлі, туризму й цифровізації Прем’єр-міністри України й Хорватії обговорили зміцнення співпраці в галузі торгівлі, туризму й цифровізації Прем’єр-міністри України й Хорватії обговорили зміцнення співпраці в галузі торгівлі, туризму й цифровізації Прем’єр-міністри України й Хорватії обговорили зміцнення співпраці в галузі торгівлі, туризму й цифровізації Прем’єр-міністри України й Хорватії обговорили зміцнення співпраці в галузі торгівлі, туризму й цифровізації