• In English
 • Прем’єр-міністр: Відкриття нової лінії електропередачі від ЗАЕС — Каховська — це важливий крок для розвитку атомної енергетики в Україні
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 24 грудня 2020 року о 14:48

  Завершення будівництва повітряної лінії електропередачі 750 кВ Запорізька АЕС — підстанція «Каховська» є виконанням одного зі стратегічних завдань для забезпечення енергетичної безпеки України.

  На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час урочистого відкриття об’єкту в межах робочої поїздки до Херсонської області 24 грудня.

  Участь у відкритті в онлайн-форматі також взяли директор Європейського банку реконструкції та розвитку в країнах Східної Європи та на Кавказі Маттео Патроне та директор Європейського інвестиційного банку в Україні Ерік де Загон.

  Глава Уряду зауважив, що введення в роботу повітряної лінії створює можливість для вивільнення замкнених потужностей атомної генерації. Це означає, що Запорізька атомна електростанція зможе постачати більше електроенергії, а це вкрай важливий крок у реалізації Енергетичної стратегії України до 2035 року.

  «Завершення будівництва лінії усунуло останні обмеження щодо максимальної потужності в роботі наших атомних електростанцій, а саме — для Запорізької АЕС», — наголосив Денис Шмигаль.

  Також Прем’єр-міністр зазначив, що завершення будівництва ПЛ ЗАЕС —Каховська є одним із кроків для виконання глобального стратегічного завдання, яке полягає у нарощуванні можливостей для експорту української електроенергії до країн ЄС.

  Зокрема, за його словами, лінія є першим елементом майбутнього транзитного коридору в складі ліній 750 кВ Каховська — Приморська та 400 кВ — Ісакча, який дасть можливість значно розширити потужності для експорту української електроенергії в напрямку Румунії після синхронізації об’єднаної енергетичної системи України з ENTSO-E. Додатковий обсяг для експорту складатиме до 1 000 МВт, що дорівнює потужності одного великого енергоблоку атомної електростанції.


  «Тому будівництво лінії — це важливий крок для розвитку енергетичного потенціалу України», — відзначив Прем’єр-міністр.

  На завершення Денис Шмигаль висловив подяку Європейському банку реконструкції та розвитку та Європейському інвестиційному банку за фінансування будівництва лінії ЗАЕС — Каховська, підстанції 750 кВ «Каховська», а також інших складових цього проекту.


  Довідково

  Оператор системи передачі НЕК «Укренерго» в листопаді 2020 року завершив будівництво повітряної лінії класу напруги 750 кВ ЗАЕС — Каховська з новою підстанцією 750 кВ «Каховська» та заходами ліній 330 кВ Каховська—Островська та Каховська—Херсонська. Лінія поставлена під навантаження та включена в роботу. Загальна вартість проекту (будівництво лінії, підстанції та заходів) складає €195 млн. Будівництво фінансувалося за рахунок кредитів Європейського банку реконструкції та розвитку та Європейського інвестиційного банку.

  Прем’єр-міністр: Відкриття нової лінії електропередачі від ЗАЕС — Каховська — це важливий крок для розвитку атомної енергетики в Україні