• In English
 • Прем’єр-міністр в інтерв’ю FAZ: Реалізація «Північного потоку -2» означатиме повну залежність від Росії
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 18 вересня 2018 року о 13:50

  Реалізація енергетичного проекту російського Газпрому з будівництва газопроводу «Північний потік – 2» призведе до повної залежності Європи від Кремля. Про це в інтерв’ю німецькому виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

  Він наголосив, що Москва під натиском світової громадськості може піти на поступки, пообіцяти транзит газу через Україну в обмін на запуск «Північного потоку – 2».

  «Та не існує жодної гарантії того, що Росія буде дотримуватися своєї обіцянки. На мою думку, Росія може вдатися тут до обману? аби реалізувати цей проект, - сказав Володимир Гройсман. – Реалізація «Північного потоку 2» – це повна залежність від Росії».

  Глава Уряду подякував передусім Уряду Німеччини та особисто Федеральному канцлеру Ангелі Меркель за їхню підтримку, їхню позицію у війні, яку веде Російська Федерація проти України.

  «І у якості альтернативи («Північному потоку») ми пропонуємо нашим європейським партнерам спільно управляти нашими транзитними лініями. Вони надійні. Ми маємо унікальні сховища», - сказав Володимир Гройсман.

  У цьому контексті він звернув увагу, що ситуація в Азовському морі, де постійно затримуються міжнародні судна, – ще один доказ протиправних намірів агресора. «Це ще один елемент гібридної війни, яку Росія веде не лише проти України, а проти усього демократичного світу. Блокада закордонних торгових суден, які заходять у наші порти, – це, на мою думку, бандитизм. Це серйозний сигнал світу, який вимагає серйозної відповіді міжнародної спільноти. Ми реагуємо на це дипломатичними та правовими засобами, а також посилюємо нашу обороноздатність», - зазначив Прем’єр-міністр.

  Прем’єр-міністр в інтерв’ю FAZ: Реалізація «Північного потоку -2» означатиме повну залежність від Росії