• In English
 • Прем’єр-міністр: Уряд пропонує зміни до Податкового кодексу, які сприятимуть справедливій конкуренції
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 12 травня 2021 року о 15:27

  Законопроект щодо змін до Податкового кодексу дасть змогу збільшити щорічні надходження в державний бюджет до 60 млрд грн. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виїзного засідання Уряду, що відбулося 12 травня на Чернігівщині.

  За підсумками засідання Кабінет Міністрів схвалив відповідний проект закону.

  «Ми усуваємо прогалини в Податковому кодексі, які дозволяли великому бізнесу не платити податки в Україні. В останні роки було створено багато різних схем, які цей законопроект ліквідовує», — відзначив Прем’єр-міністр.

  Денис Шмигаль наголосив, що законопроект не підвищує загальнодержавні податки для людей чи бізнесу, тобто зміни не торкнуться фізичних осіб-підприємців або малого та середнього бізнесу загалом.

  Очільник Уряду також відзначив чотири головні блоки, які містить урядовий законопроект. Зокрема, ставки окремих податків будуть приведені у відповідність до фактичного рівня макропоказників. За його словами, це стосується плати за використання води та лісів або, наприклад, екологічного податку.

  «Другий блок — це рентні платежі з видобування корисних копалин. Видобуток з українських надр має бути справедливо оподаткованим. Так само підвищимо й ефективність зборів акцизного податку. Третій — це подальша протидія «скруткам» та боротьба з тіньовим використанням землі та обігом сільськогосподарської продукції. І четвертий блок — це питання, які стосуються адміністрування податкового боргу», — зазначив Прем’єр-міністр.

  Як підкреслив Денис Шмигаль, податкові зміни, які пропонує Уряд, мають сприяти справедливій конкуренції між бізнесом.

  Прем’єр-міністр: Уряд пропонує зміни до Податкового кодексу, які сприятимуть справедливій конкуренції