• In English
 • Прем’єр-міністр України зустрівся з Вселенським Патріархом
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 01 грудня 2020 року о 13:59

  Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час робочого візиту до Туреччини 30 листопада відвідав Патріарший храм Святого Георгія Вселенського Православного Патріархату, де провів зустріч із Вселенським Патріархом Варфоломієм.

  Очільник Уряду подякував Вселенському Патріарху Варфоломію за запрошення взяти участь у святковій літургії з нагоди відзначення Престольного свята — Дня пам’яті апостола Андрія Первозванного.

  «Постать Апостола Андрія Первозванного для всіх українців та Української Церкви зокрема є такою ж знаковою, історично і духовно вагомою, як і для Церкви-Матері», — зазначив Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр також висловив подяку Вселенському Патріарху Варфоломію за надання Томосу про автокефалію Православній Церкві України та за підтримку процесу її визнання іншими помісними церквами.

  «Надання Томосу про автокефалію відкрило нові перспективи для більш гармонійного розвитку християнства на українських землях та повнішого задоволення духовних потреб віруючими, які належать до візантійської духовної традиції», — сказав керівник Уряду.

  Денис Шмигаль наголосив, що Православна Церква України є надійним партнером державних інституцій в питаннях соціального й гуманітарного служіння. Держава, зі свого боку, підтримує активну соціальну діяльність церкви й надає їй в юридично обґрунтованих та можливих межах повну соціальну й економічну підтримку.

  У розмові з Вселенським Патріархом Варфоломієм Прем’єр-міністр наголосив: важливим чинником розвитку релігійних процесів в Україні стало функціонування Ставропігії Вселенського Патріархату у Києві.

  Крім того, Прем’єр-міністр висловив сподівання, що Вселенський Патріарх Варфоломій на запрошення Президента України Володимира Зеленського відвідає Україну.

  Зі свого боку Вселенський Патріарх Варфоломій повідомив, що здійснить офіційний візит до України у 2021 році на День Незалежності.

  Прем’єр-міністр України зустрівся з Вселенським Патріархом Прем’єр-міністр України зустрівся з Вселенським Патріархом Прем’єр-міністр України зустрівся з Вселенським Патріархом Прем’єр-міністр України зустрівся з Вселенським Патріархом Прем’єр-міністр України зустрівся з Вселенським Патріархом Прем’єр-міністр України зустрівся з Вселенським Патріархом Прем’єр-міністр України зустрівся з Вселенським Патріархом Прем’єр-міністр України зустрівся з Вселенським Патріархом Прем’єр-міністр України зустрівся з Вселенським Патріархом Прем’єр-міністр України зустрівся з Вселенським Патріархом Прем’єр-міністр України зустрівся з Вселенським Патріархом