• In English
 • Прем’єр-міністр України та Президент Євроради скоординували спільні кроки для розв’язання проблеми експорту української агропродукції
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 09 травня 2022 року о 16:00

  Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Президент Європейської Ради Шарль Мішель 9 травня під час спільної робочої поїздки ознайомилися з поточною ситуацією діяльності порту Одеси.

  Очільник українського Уряду наголосив, що у світі вже зараз відчувають наслідки розв’язаної росією війни для глобальної продовольчої безпеки, адже з 24 лютого судноплавство в Чорному морі зупинено.

  «Деякі кораблі були вимушені зайти в порти із зовнішніх рейдів через обстріли, пошкодження, загибель членів екіпажу. Зараз у морських портах України заблоковано майже 70 суден, у тому числі 10 — в Одеському порту. Переважна кількість кораблів — балкери та судна для перевезення генеральних вантажів. Заблоковано 90 млн тонн аграрної продукції, які Україна планувала постачати до країн Африки, Азії та Європи», — сказав Денис Шмигаль.

  За словами Прем’єр-міністра, частину запасів вдалося вивезти автотранспортом і залізницею, інші ж — стоять під обстрілами або захоплені російськими військовими. Глава Уряду наголосив, що Україна втрачає 170 млн доларів щодня через заблоковані порти, а експортні можливості нашої країни впали більш ніж на половину.

  «Блокування росією морських портів України уже призвело до різкого зростання цін на пшеницю, кукурудзу та соняшникову олію на світових ринках. І попри наміри агресора створити у світі продовольчу кризу, ми разом маємо зробити все, щоб не допустити голоду в окремих країнах», — підкреслив Денис Шмигаль.

  Очільник Уряду зазначив, що сьогодні кремль намагається дезінформувати світове суспільство, аби зняти із себе санкції. За його словами, провина у продовольчій кризі лежить лише на росії.

  «Світ має побачити, що насправді відбувається та як росія блокує морські порти України, спричиняючи дефіцит продовольства у світі», — відзначив Денис Шмигаль.

  Президент Європейської Ради Шарль Мішель наголосив, що Одеса відіграє ключову роль у забезпеченні продовольчої безпеки країн усього світу. 

  «Саме зараз в Одесі заблоковано мільйони тонн харчових товарів. А це потенційно означає драматичну ситуацію для багатьох країн світу. Особливо це стосується країн, що розвиваються. І всю відповідальність за цю ситуацію несе росія», — сказав Шарль Мішель.

  Президент Європейської Ради запевнив, що ЄС зробить усе можливе зі свого боку, щоб розв’язати проблему продовольчої катастрофи у світі.

  Прем’єр-міністр України та Президент Євроради скоординували спільні кроки для розв’язання проблеми експорту української агропродукції Прем’єр-міністр України та Президент Євроради скоординували спільні кроки для розв’язання проблеми експорту української агропродукції Прем’єр-міністр України та Президент Євроради скоординували спільні кроки для розв’язання проблеми експорту української агропродукції Прем’єр-міністр України та Президент Євроради скоординували спільні кроки для розв’язання проблеми експорту української агропродукції Прем’єр-міністр України та Президент Євроради скоординували спільні кроки для розв’язання проблеми експорту української агропродукції Прем’єр-міністр України та Президент Євроради скоординували спільні кроки для розв’язання проблеми експорту української агропродукції Прем’єр-міністр України та Президент Євроради скоординували спільні кроки для розв’язання проблеми експорту української агропродукції