• In English
 • Прем’єр-міністр України провів зустріч із Президентом Словаччини
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 31 травня 2022 року о 19:31

  Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Президент Словацької Республіки Зузана Чапутова під час зустрічі в Києві 31 травня обговорили надання підтримки нашій країні та європейську інтеграцію.

  Денис Шмигаль підкреслив, що Словаччина з перших днів російського вторгнення була одним із лідерів підтримки України як у Європі, так і у світі.

  «Вдячні за надання Словаччиною надзвичайно затребуваної військової допомоги та за гуманітарну допомогу, яка охоплює практично всі сфери», — зазначив Прем’єр-міністр.

  Як підкреслив Денис Шмигаль, Україна розраховує стати повноправним членом європейської родини. За його словами, це одна зі стратегічних цілей, прописаних у Конституції та яку підтримує абсолютна більшість українського суспільства.

  «Словаччина є одним з найбільших адвокатів України в Європейському Союзі. Цінуємо ініціативу об’єднатися з нашими друзями для просування надання Україні статусу кандидата в ЄС. Вдячні за таку підтримку», — сказав очільник українського Уряду.

  Прем’єр-міністр підкреслив, що Україна добре підготувалася для отримання статусу кандидата в Євросоюз. За його словами, виконано понад 70% Угоди про асоціацію з ЄС, укладено Угоду про Спільний авіаційний простір, приєднано українську енергосистему до європейської електромережі ENTSO-E.

  «Маємо амбітну мету протягом місяця долучитися до NCTS — спільного митного простору. Ми готові до всіх викликів і готові реалізовувати реформи на нашому євроінтеграційному шляху», — наголосив Денис Шмигаль.

  Глава Уряду України також подякував Словаччині за підтримку 6-го пакета санкцій Європейського Союзу проти росії.

  «Переконаний, він допоможе нам перемогти в цій війні. Російський бюджет — це бюджет тероризму й злочинів проти людяності. Не можна допускати, щоб він наповнювався коштами європейських бізнесів і платників податків. Важливо знесилювати бюджет тероризму, щоб війна завершилася якнайшвидше», — відзначив Прем’єр-міністр.

  Зузана Чапутова зі свого боку зауважила, що Словаччина має недавній досвід інтеграції до ЄС і буде підтримувати Україну на цьому шляху.

  Прем’єр-міністр України провів зустріч із Президентом Словаччини Прем’єр-міністр України провів зустріч із Президентом Словаччини Прем’єр-міністр України провів зустріч із Президентом Словаччини Прем’єр-міністр України провів зустріч із Президентом Словаччини Прем’єр-міністр України провів зустріч із Президентом Словаччини Прем’єр-міністр України провів зустріч із Президентом Словаччини Прем’єр-міністр України провів зустріч із Президентом Словаччини Прем’єр-міністр України провів зустріч із Президентом Словаччини Прем’єр-міністр України провів зустріч із Президентом Словаччини