• In English
 • Прем’єр-міністр України провів телефонну розмову з очільником Уряду Румунії
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 04 лютого 2021 року о 14:51

  Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Прем’єр-міністр Румунії Флорін Кицу 4 лютого під час телефонної розмови обговорили зміцнення двосторонніх відносин.

  Денис Шмигаль привітав Флоріна Кицу з призначенням на посаду Прем’єр-міністра та запевнив, що Уряд України готовий тісно співпрацювати з Урядом Румунії на всіх напрямках, що становлять спільний інтерес.

  Зокрема, сторони обговорили економічну співпрацю та відзначили важливість у цьому контексті українсько-румунської спільної комісії з питань економічного, промислового, наукового й технічного співробітництва.

  Прем’єр-міністр України підкреслив, що обидві країни мають чималий потенціал для розвитку співпраці в галузі енергетики. Одним із пріоритетів українського енергетичного сектору, за його словами, є повна технічна синхронізація з енергетичною системою Європейського Союзу.

  «Україна та Румунія мають взаємні інтереси в енергетичній галузі — диверсифікації джерел газо- та електропостачання, у сфері розбудови транспортних коридорів і транзитного потенціалу. Перспективу розвитку у цих питаннях ми готові обговорити найближчим часом на експертному рівні між профільними міністерствами та відповідними енергетичними компаніями», — зазначив Денис Шмигаль.

  Крім того, Прем’єр-міністр України зауважив, що було б доцільно активізувати заходи в межах прикордонного співробітництва, зокрема посилити співпрацю українських та румунських прикордонних відомств.

  Денис Шмигаль також зазначив, що пандемія COVID-19 стала справжнім викликом для всього світу: «Але я переконаний, що попри складну ситуацію на тлі боротьби з пандемією, ми продовжимо активний розвиток двостороннього співробітництва».

  Прем’єр-міністр України подякував Румунії за висловлену готовність підтримати Україну в питанні приєднання до Спільного авіаційного простору Європейського Союзу.

  Денис Шмигаль також привітав рішення Румунії підтримати необхідність розвитку механізму Європейської Комісії щодо доступу країн-учасників Східного партнерства до вакцини проти COVID-19.

  Зі свого боку Флорін Кицу висловив підтримку євроінтеграційних прагнень України, а також зацікавленість Румунії у розвитку інфраструктурних проектів спільно з Україною.

  Прем’єр-міністр України провів телефонну розмову з очільником Уряду Румунії