• In English
 • Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль дав інтерв'ю виданню Politico
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 10 лютого 2021 року о 19:06

  Прем'єр-міністр: Росія використовує вакцину від ковіду для політичного впливу

  В Брюсселі Денис Шмигаль закликав Європейський Союз «протистояти цій політичній пропаганді»

  Давід М. Херценхорн

  Росія намагається використовувати свою вакцину проти коронавірусу Sputnik V для отримання політичного впливу на тимчасово непідконтрольні східні регіони України та інші країни Східної Європи, заявив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

  Денис Шмигаль, який прибув до Брюсселя у вівторок  з триденним візитом для зустрічі з вищими чиновниками ЄС, повідомив у інтерв'ю виданню Politico, що довіра до ЄС залежала від можливості допомогти країнам-партнерам, таким як Україна, яка самостійно докладає чимало зусиль, щоб отримати вакцини.

  "Важливо визнати, що Росія фактично намагається нав'язати вакцину свого виробництва, особливо в якості інструменту дії на деякі з регіонів, особливо ж на ті, які наразі не контролюються українським Урядом", - зазначив Денис Шмигаль. "І це відбувається не лише в Україні, а й у багатьох країнах Східної Європи ".

  Прем'єр-міністр додав, що для протидії цій пропаганді Україні важливо отримати сигнал про те, що ЄС надасть підтримку щодо вакцин. "І найкращий, мабуть, найсильніший сигнал був би, якби ми почали отримувати вакцини від окремих країн-членів за підтримки Єврокомісії",  заявив Денис Шмигаль.

  Коментарі Прем'єр-міністра України перегукуються з коментарями Прем'єр-міністра Литви Інгріди Шимоніте, яка заявила у вівторок, що її країна не закуповуватиме російську вакцину "Спутник V", навіть якщо її затвердить Європейське агентство з лікарських засобів, оскільки вона не сумнівається, що зусилля Росії запропонувати вакцину європейським країнам  є черговою геополітичною грою.

  Україна розраховує на  отримання через ініціативу COVAX, яка має на меті гарантувати рівний доступ до коронавірусних вакцин та засобів лікування у всьому світі, щонайменше  8 мільйонів доз вакцини, але це все ще не задовольняє потреби країни. У понеділок  Президент Єврокомісії  Урсула фон дер Ляєн пообіцяла, що країни ЄС допоможуть Україні.

  "ЄС – на боці України, як і був завжди, зокрема у важкі моменти вашої новітньої історії. Тому що всі ми – одна європейська родина», – наголосила Урсула фон дер Ляєн у своєму відеозверненні до учасників форуму про пандемію, який відбувся у Києві.

  Але в той час, як Президент Європейської комісії закликає країни ЄС пожертвувати вакцини, вакцинація в ЄС відбувається повільніше, ніж передбачалося, після того, як виробники, зокрема AstraZeneca та BioNTech / Pfizer, оголосили про скорочення виробництва.

  Минулого літа Європейський Союз виділив Україні 190 млн євро на боротьбу з коронавірусом.