• In English
 • Прем’єр-міністр: Україна продовжує наполегливу роботу над імплементацією Угоди про асоціацію з ЄС
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 22 вересня 2021 року о 13:24

  Під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 22 вересня відбулося чергове засідання Комісії з питань координації виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

  Стан реалізації домовленостей, досягнутих під час проведення 22-го Саміту Україна – ЄС, та підготовку до проведення наступного Саміту в жовтні цього року учасники засідання обговорили за участі Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, Першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, Голови Представництва ЄС в Україні Матті Маасікаса, представників Офісу Президента, Уряду та народних депутатів.

  Прем’єр-міністр підкреслив, що на 22-му Саміті та 7-му засіданні Ради асоціації Україна — ЄС було визначено важливі пріоритети та напрями поглиблення двосторонньої взаємодії.

  «Наш першочерговий пріоритет — це спільна готовність до подальшого поглиблення інтеграційних процесів у відносинах України та ЄС, зокрема поступова інтеграція України до внутрішнього ринку ЄС. Безумовно, ми наполегливо працюємо над нашим ключовим завданням — імплементацією Угоди про асоціацію», — зазначив Денис Шмигаль.

  Як зауважив Глава Уряду, у ІІ кварталі цього року затверджено 22 пріоритетні євроінтеграційні проекти актів — з них схвалено 7 законопроектів та прийнято 15 актів Уряду. Крім того, на найближче засідання Уряду буде винесено ще 4 проекти актів у сфері європейської інтеграції. Денис Шмигаль також підкреслив посилення співпраці з Верховною Радою.

  «У ІІ кварталі дійсно прискорено роботу в частині супроводження пріоритетних законопроектів. Ухвалено в цілому 11 важливих законів. Крім того, прийнято в першому читанні 25 проектів законів. Більшість законопроектів опрацьовано профільними Комітетами та готові для внесення на пленарні засідання Парламенту», — відзначив Прем’єр-міністр.

  Під час засідання Комісія схвалила план-графік з 52 проектів актів у сфері європейської інтеграції, які необхідно внести на розгляд Уряду до кінця листопада. Також було оновлено таблицю з переліком пріоритетних законопроектів у сфері європейської інтеграції, які потребують першочергового розгляду Верховної Ради.

  «Такий системний та інклюзивний підхід до планування, координації та контролю євроінтеграційної нормотворчої роботи дозволяє досягати реальних результатів та стратегічних пріоритетів, які не залишаються без уваги наших європейських партнерів, і наближає нас до великої європейської родини», — підкреслив Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр подякував присутнім за здійснену роботу з реалізації пріоритетів у контексті підготовки до 23-го Саміту Україна — ЄС та наголосив на важливості продовження ґрунтовної роботи, щоб забезпечити високу результативність заходу на найвищому рівні.

  Наступне засідання Комісії заплановано на грудень 2021 року.

  Прем’єр-міністр: Україна продовжує наполегливу роботу над імплементацією Угоди про асоціацію з ЄС Прем’єр-міністр: Україна продовжує наполегливу роботу над імплементацією Угоди про асоціацію з ЄС Прем’єр-міністр: Україна продовжує наполегливу роботу над імплементацією Угоди про асоціацію з ЄС