• In English
 • Прем’єр-міністр: Україна має достатні запаси енергоресурсів, аби стабільно пройти цей опалювальний сезон
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 28 січня 2022 року о 12:38

  Енергетична система України працює стабільно, а всі споживачі забезпечені електроенергією. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді 28 січня. Від додав, що жодних «віялових» відключень у 2021-2022 роках не було і не планується.

  «Ми маємо достатні запаси енергоресурсів, аби стабільно пройти цей опалювальний сезон», — підкреслив Прем’єр-міністр.

  За словами Глави Уряду, наразі працює 14 блоків атомних електростанцій. Крім того, на початку лютого заплановано завершення планового поточного ремонту енергоблоку № 4 Рівненської АЕС та включення його в мережу, що забезпечить роботу 15 блоків АЕС.

  «Паралельно з цим відбувається активне збільшення поставок вугілля на склади, його видобуток та імпорт. На сьогодні ми маємо близько 800 тисяч тонн вугілля, що вже вище, ніж було торік. Від початку року видобуток вугілля на українських шахтах зріс майже на 20% проти цього ж періоду минулого року», — зазначив Денис Шмигаль.

  Також Прем’єр-міністр зауважив, що загалом у І кварталі 2022 року заплановано постачання вугілля на склади ТЕС на рівні 6 млн тонн. При цьому, як уточнив він, орієнтовні витрати вугілля очікуються на рівні 5,5 млн тонн. 

  Передбачається також збільшення власного видобутку газу. Зокрема, НАК «Нафтогаз» планує видобуток 3,3 млрд кубічних метрів у І кварталі цього року. Загалом, за словами Дениса Шмигаля, у газових сховищах наразі близько 11,5 млрд кубічних метрів.

  Крім того, як повідомив очільник Уряду, оператор ГТС України та оператор ГТС Угорщини домовились про подовження гарантованих потужностей для транспортування природного газу з Угорщини в Україну до 30 вересня 2022 року. Це дозволить значно збільшити можливості для закачування газу Україною на наступний опалювальний сезон.

  «З 1 січня 2022 року ми збільшили гарантовані потужності для імпорту газу до України майже на 30%. Тепер їхній загальний обсяг складає до 35 млн куб. м на добу», — зауважив Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр також наголосив, що, попри всі виклики та складнощі, влада змогла захистити українців від суттєвого зростання цін на енергоресурси на світових ринках. Зокрема знизила тарифи на електроенергію, забезпечила сталість цін на газ завдяки запровадженню річних контрактів, виконала свою частину Меморандуму з місцевою владою щодо не підвищення тарифів на тепло й гарячу воду та збільшила субсидійну підтримку громадян.

  Прем’єр-міністр: Україна має достатні запаси енергоресурсів, аби стабільно пройти цей опалювальний сезон Прем’єр-міністр: Україна має достатні запаси енергоресурсів, аби стабільно пройти цей опалювальний сезон