• In English
 • Прем`єр-міністр: У 2018 році Уряд запровадить нові ефективні механізми підтримки науки
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 16 січня 2018 року о 15:58

  Кабінет Міністрів України готовий запровадити у 2018 році нові ефективні механізми підтримки науки і закликає наукову спільноту долучитися до цих процесів. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час першого засідання Національної Ради України з питань розвитку науки і технологій.

  Національна Рада покликана стати дієвим майданчиком обміну наукових думок, обговорення шляхів вирішення проблем галузі, а також наближення української науки до потреб економіки.

  Як підкреслив Глава Уряду, Кабінет Міністрів ставить амбітні економічні цілі, і вони досяжні за умов серйозного наукового прориву, який цілком реальний для України.

  «Нам потрібно писати нову сторінку розвитку науки та технологій, - сказав Глава Уряду. - Хотів би, аби ми визначили 2018 рік роком, коли ми знайдемо правильні механізми підтримки науки і інновацій. Будемо спиратися на думку науковців, підтримувати молодь і говорити про цілі, яких маємо досягти, інвестуючи державний ресурс в науку».

  Глава Уряду підкреслив, що моделі підтримки і форми фінансування науки мають бути обговорені спільно з науковим середовищем - аби ефективність розподілу ресурсу задовольняла державу, як основного інвестора, і науковців, які мають давати результат.

  «Наша політика єдина – побудова сильної, інтелектуальної країни», - сказав Володимир Гройсман.

  Довідково 

  За даними Державної служби статистики України наукові дослідження в нашій державі ведуть понад 900 організацій, майже половина – з державного сектору економіки. Наразі в різних галузях впроваджуються понад 1000 розробок вітчизняних вчених, натомість наукоємність ВВП України відстає загальноєвропейського показника в 2,03%.

  В 2018 році загальний обсяг бюджетної підтримки науки та інновацій визначений на рівні 8,3 млрд грн, що на 27,7% більше показника минулого року.

  Прем`єр-міністр: У 2018 році Уряд запровадить нові ефективні механізми підтримки науки