• In English
 • Прем’єр-міністр та Посол Великої Британії обговорили роботу бізнесу в умовах зони вільної торгівлі
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 04 грудня 2020 року о 15:20

  У п’ятницю, 4 грудня, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч із Надзвичайним та Повноважним Послом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Меліндою Сіммонс.

  Прем’єр-міністр відзначив високі результати, досягнуті обома країнами під час візиту Президента України Володимира Зеленського до Великої Британії у жовтні цього року. Зокрема, укладення Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство, яке, за словами очільника Уряду, вивело двосторонні відносин наших держав на якісно новий рівень стратегічного партнерства.

  «Ми вже розпочали здійснення необхідних внутрішньодержавних процедур для ратифікації угоди. Сподіваємося, до кінця грудня ратифікувати Угоду», — зазначив Денис Шмигаль.

  На думку Прем’єр-міністра, нова Угода про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство між Україною та Великою Британією не лише гарантує безперервність вільної торгівлі, а й дає змогу говорити про можливість посилення стратегічних відносин у політичній і торговельній сферах.

  Денис Шмигаль висловив сподівання, що це також позитивно відобразиться на показниках двосторонньої торгівлі та запропонував Великій Британії до кінця місяця провести переговори щодо механізму квотування та інших питань роботи зони вільної торгівлі з 1 січня 2021 року.

  Крім того, очільник Уряду запропонував британській стороні підтримати пропозицію про започаткування проекту технічної допомоги для експортерів та інвесторів.

  «Це дасть можливість сповна використати потенціал Угоди та успішно налагодити роботу між бізнесами обох країн. Щоб ми могли починати вчити підприємців співпрацювати в нових умовах», — зазначив Денис Шмигаль.

  Денис Шмигаль також зазначив Мелінді Сіммонс, що Україна покладає високі сподівання на розвиток двостороннього співробітництва та започаткування спільних проектів у рамках підписаного Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України та Агентством експортного фінансування Сполученого Королівства про залучення кредитних гарантій.

  Прем’єр-міністр запропонував Великій Британії спільно опрацювати заходи з популяризації цього інструменту як у державному, так і приватному секторі.

  «Запрошую делегацію британського бізнесу на чолі з представниками Агентства експортного фінансування для здійснення візиту в Україну та проведення зустрічей з українським бізнесом і партнерами, щойно дозволить ситуація з коронавірусом. Ми готові до цього долучитися та організувати такі зустрічі на базі Кабміну або Торгово-промислової палати», — наголосив Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр також підкреслив важливість низки досягнутих домовленостей щодо поглиблення українсько-британської співпраці у сфері безпеки й оборони.

  У розмові з Послом Великої Британії Глава Уряду відзначив, що Україна готова тісно співпрацювати у реалізації еко-ініціатив, що можуть бути представлені під час 26-ї Конференції країн-учасниць Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, яка відбудеться у Великій Британії.

  Прем’єр-міністр подякував Великій Британії за послідовну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України.

  Прем’єр-міністр та Посол Великої Британії обговорили роботу бізнесу в умовах зони вільної торгівлі Прем’єр-міністр та Посол Великої Британії обговорили роботу бізнесу в умовах зони вільної торгівлі Прем’єр-міністр та Посол Великої Британії обговорили роботу бізнесу в умовах зони вільної торгівлі