• In English
 • Прем’єр-міністр: Рівність прав і можливостей є запорукою успішного розвитку суспільства
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 25 листопада 2020 року о 11:23

  Рівність є основою демократичного суспільства, запорукою його успішного розвитку та забезпечення верховенства права. Україна успішно рухається цим шляхом. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час відкриття IV Українського жіночого конгресу 25 листопада.

  Як зауважив очільник Уряду, 2020 рік став визначальним для забезпечення рівного права чоловіків та жінок у публічній політиці. Для досягнення балансу рівності в рамках виборчого процесу у Виборчому кодексі України була запроваджена, за його словами, найкраща світова практика.

  «Вперше на місцевих виборах партії повинні були дотримуватись квоти: у кожному списку має бути не менше 40% представників однієї статі. І результат не змусив себе чекати. Перш за все, десятки жінок вирішили спробувати себе у політиці та проявили себе», — сказав Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр відзначив, що за попередніми даними громадських активістів, найбільше жінок було обрано у маленьких громадах із кількістю виборців до 10 тисяч — майже 42%. У районних радах 33,7% обраних депутатів є жінками, у радах громад із кількістю виборців понад 10 тисяч — майже 33%, в облрадах — 28%.

  «Радий, що цей процес починається саме з громад. Це і є суспільна трансформація. Впевнений: у поєднанні з реформою децентралізації це дасть новий поштовх для сталого розвитку регіонів», — підкреслив Глава Уряду.

  Під час свого виступу Прем’єр-міністр також порушив питання рівних можливостей на ринку праці. За його словами, якщо рівність прав та обов’язків  жінок та чоловіків юридично є  однаковими, то  рівність можливостей — все ще потребує серйозної роботи.

  «На жаль, у нашому суспільстві все ще є дискримінаційне ставлення роботодавців до працівників-жінок. Міністерство соціальної політики зазначає, що тільки в питанні заробітної плати це призводить до розриву у розмірі до 25%. Чверть зарплати жінки недоотримують через упередженість, через чоловічі і жіночі професії, через декрет, через вік, зовнішність і навіть характер», — зазначив Денис Шмигаль.

  Очільник Уряду наголосив: розширення прав і можливостей та досягнення рівності прав справляє суттєвий позитивний вплив у всіх сферах і сприяє економічному зростанню країни загалом, що доведено багатьма європейськими країнами.

  «Політична участь у державотворчих процесах, економічна участь, можливості професіональної реалізації або інші сфери життєдіяльності суспільства — всюди мають бути захищені права всіх, незалежно від статі, віросповідання, соціального статусу та расової приналежності, віку. Рівні умови – це рівний доступ до можливостей заради зростання та реалізації власного потенціалу», — підкреслив Прем’єр-міністр.

  Крім того, Денис Шмигаль нагадав, що цього року Президентом України Володимиром Зеленським був підписаний указ про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі.

  «Це важлива частина державної політики у цьому напрямку. Спільно з Першою леді Оленою Зеленською ми проводили з цієї тематики круглі столи та засідання. Мова йде про розвиток механізмів державно-суспільного партнерства у роботі щодо запобіганню та протидії насильству», — зазначив Глава Уряду.

  За словами Прем’єр-міністра, саме спільна робота держави і громадських організацій є запорукою успіху для розв’язання тієї несправедливості та проблем, які зараз в Україні.

  Прем’єр-міністр: Рівність прав і можливостей є запорукою успішного розвитку суспільства