• In English
 • Прем’єр-міністр провів перше засідання Координаційного центру з питань трансформації вугільних регіонів
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 08 жовтня 2020 року о 15:16

  У четвер, 8 жовтня, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль провів перше засідання Координаційного центру з питань трансформації вугільних регіонів. Участь у ньому взяли Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, в. о. Міністра енергетики Ольга Буславець, представники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, народні депутати, очільники обласних державних адміністрацій.

  Під час засідання було розглянуто питання створення Концепції реформування вугільної галузі та вугільних регіонів України та Національної програми з трансформації вугільних регіонів до 2027 року, а також обговорили перспективи енергетичного партнерства між Україною та Німеччиною в контексті трансформації вугільних регіонів України.

  Денис Шмигаль наголосив, що реформування вугільної галузі визначено Президентом України одним із пріоритетних завдань. І ця тема неодноразово порушувалася на зустрічах із міжнародними партнерами України. «Персонально обговорили вугільну трансформацію з Канцлером Німеччини  Ангелою Меркель та Виконавчим віце-президентом Єврокомісії Франсом Тіммермансом. Всі міжнародні партнери готові підтримувати наші прагнення та ініціативи в справедливій трансформації вугільних регіонів», — сказав очільник Уряду.

  Прем’єр-міністр зауважив, що зараз багато вугільних компаній вичерпують свій ресурс, тому необхідно вже сьогодні розробити відповідні концепції, стратегії та запустити пілотні проекти.

  На засіданні Координаційного центру в. о. Міністра енергетики Ольга Буславець презентувала Концепцію реформування вугледобувної промисловості та план пріоритетних дій Уряду у вугільній галузі. У ній окреслені основні проблеми вугледобувної промисловості та запропоновані можливі шляхи їх розв’язання.

  «Галузь потребує термінового та комплексного реформування, яке буде виходити з потреб держави у сфері енергетики, соціального розвитку шахтарських регіонів та міжнародних зобов’язань України, у свою чергу, базуючись на об’єктивних можливостях як державної галузі та органів державної влади», — зазначила Ольга Буславець.

  Крім того, Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов представив бачення Національної програми трансформації вугільних регіонів України до 2027 року. Концепція містить ключові принципи та компоненти трансформації регіонів, а також шляхи стимулювання інвестицій на вугледобувних територіях.

  Прем’єр-міністр провів перше засідання Координаційного центру з питань трансформації вугільних регіонів Прем’єр-міністр провів перше засідання Координаційного центру з питань трансформації вугільних регіонів Прем’єр-міністр провів перше засідання Координаційного центру з питань трансформації вугільних регіонів