• In English
 • Прем’єр-міністр провів онлайн-зустріч із Виконавчим Віце-президентом Єврокомісії
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 19 травня 2021 року о 18:41

  Протидію COVID-19, посилення торгово-економічного співробітництва та отримання Україною макрофінансової допомоги від ЄС під час онлайн-зустрічі 19 травня обговорили Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та Виконавчий Віце-президент Європейської Комісії Валдіс Домбровскіс.

  Очільник Уряду подякував Європейському Союзу за значний внесок у підтримку міжнародної ініціативи COVAX. Він зазначив, що Україна отримала вже дві партії доз вакцини проти COVID-19 в межах цієї програми.

  Денис Шмигаль також висловив особисту вдячність Валдісу Домбровскісу за заклик до справедливого розподілу вакцин.

  Як відзначив Глава Уряду, щеплення проти COVID-19 в Україні відбувається відповідно до Національного плану.

  «Українська медична система спроможна робити понад 400 тисяч щеплень на тиждень. В Україні сьогодні працює електронна система обліку вакцинованих і створена електронна черга», — зауважив Прем’єр-міністр.

  Денис Шмигаль і Валдіс Домбровскіс також обговорили посилення торгово-економічного співробітництва. Прем’єр-міністр підкреслив, що укладення Угоди АССА (Agreement on Conformity Assessment and Acceptance of Industrial Products) залишається одним із ключових пріоритетів у відносинах із Євросоюзом.

  «Радий, що місія експертів нещодавно представила заключний звіт щодо готовності інфраструктури якості України до укладення Угоди. А також відзначила значний прогрес Уряду в імплементації ключових законодавчих актів ЄС, які трансформувалися в європейські правила й процедури на території України», — сказав Прем’єр-міністр.

  Сторони також порушили питання співпраці України з міжнародними фінансовими партнерами, зокрема надання макрофінансової допомоги від Європейського Союзу та наступного траншу від Міжнародного валютного фонду. За словами Дениса Шмигаля, Уряд спільно з Президентом України та Верховною Радою підготували пріоритетні законопроекти у цьому напрямку, які мають бути ухвалені в залі Парламенту вже найближчим часом.

  Прем’єр-міністр провів онлайн-зустріч із Виконавчим Віце-президентом Єврокомісії Прем’єр-міністр провів онлайн-зустріч із Виконавчим Віце-президентом Єврокомісії