• In English
 • Прем’єр-міністр: Ми захистили українців від коливань цін на газ на тлі надвисокої вартості газу на європейському ринку
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 10 вересня 2021 року о 13:15

  Уряд надав місцевій владі всі інструменти, аби тарифи на тепло та гарячу воду не змінювалися в цьому опалювальному сезоні. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді України.

  «Тарифи на тепло формуються місцевою владою. І обов'язок місцевої влади, встановити такі тарифи, які не будуть тягарем для українців. Зі свого боку Уряд готовий підставити місцевій владі плече, аби тарифи для людей не зростали. Ми постійно в контакті з органами місцевого самоврядування в цьому питанні», — підкреслив Прем’єр-міністр.

  Глава Уряду додав, що ухвалений Закон України №1639 дозволяє виконати умови меморандуму, укладеного між Урядом та Асоціацією міст, зокрема компенсувати підприємствам ТКЕ різницю в тарифах. Це у свою чергу дозволить постачати гарячу воду й тепло для населення за стабільними цінами.

  «Уряд обіцяв не збільшувати цього року тарифи на електроенергію. Свою обіцянку дотрималися. Крім того, ми зменшили тарифи для 80% домогосподарств», — підкреслив Прем’єр-міністр.

  Як зауважив Денис Шмигаль, Україна також перейшла на ринок газу, тому ціна на блакитне паливо формується на ринку. У свою чергу «Нафтогаз», згідно з постановою Уряду, запропонував споживачам річний продукт, який на сьогодні становить 7,96 грн за кубічний метр.

  «Якщо порівнювати з ціною на європейських хабах, то там ціна вище 20 грн за кубометр. Ми захистили наших громадян від будь-яких коливань, особливо в умовах гібридної війни Росії, яка використовує газ як геополітичну зброю», — зазначив Денис Шмигаль.

  За словами Прем’єр-міністра, готовність до опалювального сезону зараз становить 83%. У ПСГ наразі закачано більше 18 млрд кубічних метрів газу, що вище середнього показника більшості попередніх років.

  Фото з архіву


  Прем’єр-міністр: Ми захистили українців від коливань цін на газ на тлі надвисокої вартості газу на європейському ринку