• In English
 • Прем’єр-міністр: Ми виконуємо план дій щодо інтеграції до європейської енергосистеми
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 12 квітня 2019 року о 11:25

  Уряд України послідовно виконує план дій щодо інтеграції української енергосистеми до енергосистеми Європейського Союзу, а також має чітке розуміння, як діяти в разі подальших спроб Російської Федерації блокувати роботу української газотранспортної системи. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді.

  «Зараз ми проходимо внутрішні процедури для поглиблення інтеграції (з ЄС) в енергетиці. Це один з чотирьох пріоритетів, які ми оголосили під час саміту (Україна – ЄС) наприкінці минулого року, – сказав Володимир Гройсман. – Для нас зрозуміло, що Росія буде і далі використовувати всі можливості для блокування української ГТС. І ми маємо все зробити, аби бути інтегрованими з європейською системою».

  Разом з тим, відповідаючи на питання парламентарів щодо продовження транзиту газу, Глава Уряду нагадав, що забезпечення гарантій транзиту, відокремлення ГТС та її сертифікація за європейським законодавством – одна з вимог, які поставлені керівництву НАК «Нафтогаз України» і прописані у новому контракті з керівником компанії.

  «І, безперечно, є план Б на випадок, якщо Росія вдасться до інших дій (наприклад, припинить постачання палива), – сказав Володимир Гройсман. – Питання складне і непросте».

  Прем’єр-міністр: Ми виконуємо план дій щодо інтеграції до європейської енергосистеми