• In English
 • Прем’єр-міністр: Енергосистема України технічно готова до синхронізації з енергомережею Європи
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 18 лютого 2022 року о 12:29

  Підготувати українську енергосистему до «енергетичного безвізу» з ЄС — серед ключових завдань, які зараз стоять перед Урядом. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді України 18 лютого.

  «Технічно ми готові майже на 100%, щоб у 2023 році Україна приєдналася до енергетичної системи Європи. Наші колеги зі Світового банку оцінили економічні переваги синхронізації з ENTSO-E в 1,5 млрд доларів щороку», — підкреслив Денис Шмигаль.

  За словами Прем’єр-міністра, наприкінці лютого заплановані системні випробування ізольованого режиму роботи енергосистеми України — вона працюватиме без підключення до енергосистеми СНД.

  «Крім того, ми отримаємо ще п’ять чітких переваг: енергетична незалежність та безпека, прозорість та демонополізація, експортні можливості, декарбонізація, оновлення застарілої інфраструктури та розвиток нових технологій, зокрема зберігання енергії», — відзначив Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр додав, що Уряд має ще два важливі пріоритети у сфері енергетики: власний видобуток газу та програма термомодернізації.

  Прем’єр-міністр: Енергосистема України технічно готова до синхронізації з енергомережею Європи Прем’єр-міністр: Енергосистема України технічно готова до синхронізації з енергомережею Європи