• In English
 • Прем’єр-міністр: Дотримання правил безпеки руху і жорсткий контроль – крок до покращення ситуації на українських дорогах
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 25 липня 2018 року о 15:20

  Беззаперечне дотримання правил дорожнього руху, швидкісних режимів і одночасне посилення відповідальності та контролю – це крок до реального покращення ситуації на українських дорогах. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час урядової наради за участю керівництва Міністерства інфраструктури, Міністерства внутрішніх справ, а також підрозділів Національної поліції.

  Учасники наради відзначали, що за півроку в Україні сталося понад 68 тис. ДТП, які забрали життя 1237 людей. Десятки тисяч постраждалих. «Коли читаю повідомлення про загиблих, там є цілі сім’ї, діти, це просто жах, - сказав Володимир Гройсман. - Ми будемо посилювати оперативний контроль за транспортом, в тому числі за перевізниками. Вони мають розуміти, що везуть не цеглу, а живих людей».

  Глава Уряду наголосив, що аварійності, як не парадоксально, сприяє покращення стану доріг. Водії не дотримуються швидкісного режиму. А це є однією з основних причин аварій. Саме тому, підкреслив Володимир Гройсман, цього року почали активно реалізовувати програму «500-500-1000», яка передбачає будівництво острівців безпеки на трасах, безпечних переходів, кільцевого руху.

  Наступним кроком стане жорсткий контроль стану транспортних засобів, в тому числі міського та міжміського. «На місцях всі всіх знають, хто легальний, хто нелегальний перевізник. Треба посилити відповідальність регіональних керівників. Звернусь до голів ОДА, щоб вони більш жорстко реагували на порушення умов перевезення пасажирів, - зазначив Прем’єр-міністр. – Одночасно потрібно поглибити аналітику ДТП, де є загиблі, і ці висновки передавати всім патрулям. «Укртрансбезпека» у координації з Нацполіцією і Патрульною поліцією мають задіяти увесь особовий склад, навіть керівників, для протидії аваріям на дорогах».

  Глава Уряду також нагадав, що в Парламенті знаходяться декілька проектів законів про посилення заходів з безпеки руху. Їх, впевнений Володимир Гройсман ,треба розглянути, як невідкладні.

  «Хто творить беззаконня на дорогах, треба карати жорстко. Порядним водіям нічого не заважатиме, - запевнив Прем’єр-міністр. - Колись мій інструктор з водіння казав: «Хлопці, дотримуйтеся правил дорожнього руху. Вони написані кров’ю». Якщо є правила, має бути жорсткий контроль, особливо коли йдеться про транспорт».

  Довідково

  За даними Національної поліції України, в цілому по Україні за перше півріччя кількість ДТП знизилася на 10%, порівняно з першим півріччям минулого року. Разом з тим, трапляються дні, коли кількість пригод та загиблих надвисока. Серед найчастіших порушень, які призводять до смертей та каліцтв, є перевищення швидкісного режиму, правил маневрування, правил перетину пішохідних переходів, проїзду перехресть, недодержання дистанції, виїзд на зустрічну смугу, керування у нетверезому стані.

  З початку 2018 року «Укртрансбезпека» під час рейдових перевірок - перевірок транспортних засобів на дорозі, перевірила 46187 транспортних засобів, які здійснюють перевезення пасажирів. За результатами таких перевірок складено 11 931 акт про порушення вимог автотранспортного законодавства. З 21 липня «Укртрансбезпека» спільно з Національною поліцією України почали більш ретельні перевірки. За три дні, станом на 24 липня, перевірені 3629 транспортних засобів, складені 887 актів. Основними порушеннями є: відсутність дозвільних документів, передбачених законодавством, порушення водіями режиму праці та відпочинку, незадовільний технічний стан.

  Прем’єр-міністр: Дотримання правил безпеки руху і жорсткий контроль – крок до покращення ситуації на українських дорогах