• In English
 • Прем’єр-міністр: Для стабільної роботи спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб необхідно консолідувати дії всіх гілок влади
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 09 серпня 2021 року о 17:50

  Під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, за участі Першої леді Олени Зеленської відбулася нарада щодо розбудови у 2021 році мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі.

  В обговоренні взяли участь Міністр соціальної політики Марина Лазебна, Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, Генеральний прокурор Ірина Венедиктова, народні депутати, голови обласних держадміністрацій, представники міжнародних організацій і соціальних органів.

  Очільник Уряду наголосив, що важливо забезпечити стабільну роботу мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб: притулків, гарячих ліній, центрів надання допомоги, мобільних бригад.

  «Для цього необхідно консолідувати дії всіх гілок влади, міжнародних організацій, громадянського суспільства. Критичним залишається питання залученості місцевих органів самоврядування та громад. Адже саме посадовці в громадах, сільських, селищних радах мають тримати на щоденному контролі ситуацію і забезпечувати своєчасне та ефективне вжиття заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на ввірених їм територіях», — зазначив Прем’єр-міністр.

  Перша леді Олена Зеленська наголосила на важливості участі місцевих рад у створенні мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, і реалізації субвенції, яку Уряд затвердив цього року.

  «Нам потрібна злагоджена й комплексна робота кожного в цьому питанні. Також – стабільність і продуктивність в організації спеціалізованих служб підтримки осіб, що постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. У 2021 році були запущені процеси створення притулків, консультативних служб, які надають первинну допомогу, та денних центрів соціально-психологічної допомоги», – наголосила Олена Зеленська.

  За підсумками наради було доручено обласним, Київській міській держадміністраціям, органам місцевого самоврядування взяти під особистий контроль своєчасність та якісну реалізацію субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, у 2021 році.

  Також вони мають передбачити у місцевих бюджетах необхідне фінансування на 2022 рік для забезпечення соціального замовлення та стимулювання ринку надавачів соціальних послуг постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

  Прем’єр-міністр: Для стабільної роботи спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб необхідно консолідувати дії всіх гілок влади Прем’єр-міністр: Для стабільної роботи спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб необхідно консолідувати дії всіх гілок влади Прем’єр-міністр: Для стабільної роботи спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб необхідно консолідувати дії всіх гілок влади Прем’єр-міністр: Для стабільної роботи спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб необхідно консолідувати дії всіх гілок влади Прем’єр-міністр: Для стабільної роботи спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб необхідно консолідувати дії всіх гілок влади