• In English
 • Прем’єр-міністр: Держбюджет на 2022 рік — це бюджет розвитку та модернізації України
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 02 грудня 2021 року о 16:20

  Пріоритети Державного бюджету на 2022 рік залишилися незмінними: медицина, освіта, безпека та оборона, соціальна сфера, інфраструктура, підтримка бізнесу та інновацій. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Уряду 2 грудня.

  Прем’єр-міністр привітав ухвалення кошторису у Верховній Раді та подякував народним депутатам.

  «Як уже анонсував Президент, один із головних акцентів цього бюджету — це підвищення зарплати українським медикам. 20 тис. грн буде мінімальною зарплатою для лікарів. Трансформація медицини залишається головним пріоритетом і для цього виділено відповідні кошти. 196 млрд грн з урахуванням трансфертів. Це на 34 млрд більше, ніж було цього року», — зазначив Денис Шмигаль.

  Очільник Уряду зауважив, що після підготовки до другого читання кошторис залишився збалансованим і реалістичним. Доходи зросли на 50 млрд гривень, тоді як дефіцит залишився на рівні 3,5%.

  За словами Дениса Шмигаля, вперше у державному бюджеті виконано вимогу Закону України «Про освіту». Прогнозний обсяг видатків зведеного бюджету на освіту на 2022 рік планується на рівні 7,3% ВВП. Так само передбачено додаткові кошти на зарплати вчителів.

  «За останні 10 років жоден бюджет не передбачав такий об’єм капітальних видатків, як це буде у 2022 році. 140 млрд грн, або 9,4% від всіх видатків — це саме інвестиції в розвиток економіки. Для порівняння, у 2017 році це було лише 4,9%. До другого читання ми додали на розвиток інфраструктури 25 млрд гривень. І мова про будівництво нових лікарень, шкіл, дитячих садочків та інших об’єктів соціальної інфраструктури», — підкреслив Прем’єр-міністр.

  Як зауважив Глава Уряду, передбачено кошти і на програми пільгового кредитування, і на доступну іпотеку для всіх українців. А також кошти на анонсовану Президентом України програму термомодернізації.

  Прем’єр-міністр: Держбюджет на 2022 рік — це бюджет розвитку та модернізації України Прем’єр-міністр: Держбюджет на 2022 рік — це бюджет розвитку та модернізації України Прем’єр-міністр: Держбюджет на 2022 рік — це бюджет розвитку та модернізації України