• In English
 • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль провів першу онлайн-зустріч з представниками Американської торговельної палати в Україні
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 02 квітня 2020 року о 17:09

  Обговорювалися питання співпраці з бізнес-спільнотою, міжнародними фінансовими інституціями, підтримки бізнесу та можливі шляхи виходу з кризи, спричиненої пандемією COVID-19.

  Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль разом з Міністром  розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігорем Петрашком провели першу онлайн-зустріч з Радою директорів, керівництвом та членами Американської торговельної палати в Україні, які представляють понад 600 провідних інвесторів – міжнародних та вітчизняних компаній, що працюють в Україні.

  «Ми розуміємо, що заходи, які вжив Уряд, можуть бути дещо неприємними та жорсткими для бізнесу, але вони є дієвими для збереження життя та здоров’я українців. Ми йдемо м’якшим сценарієм в контексті розвитку епідемії. Проте це не означає, що ми не маємо діяти жорстко», – відзначив Денис Шмигаль.

  Попри це Прем’єр-міністр зазначив, що Уряд співпрацює з бізнесом і розуміє, що потрібно для його підтримки. Йдеться про кредитні програми, зменшення податкового навантаження, тощо. З-поміж інших питань, над якими зараз ведеться робота – це питання розширення програми кредитування «5-7-9».

  «Ми працюємо з НБУ та іншими банками. Є доручення Президента України, щоб пропрацювати кредитне навантаження», – зауважив Денис Шмигаль.

  Також Уряд працює над програмою створення швидких робочих місць в різних галузях. Зараз йде робота над масштабною економічною стратегією.

  «Готових рецептів для виходу з кризи немає, проте Уряд активно шукає їх разом з бізнесом та найкращими науковцями», – зауважив очільник Уряду.

  Президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер зазначив: «Компанії-члени Палати активно допомагають Україні боротися з пандемією COVID-19. Для всіх сьогодні є дуже важливим продовження співпраці з МВФ». 

  Денис Шмигаль також повідомив, що Уряд отримав від МВФ позитивний сигнал і сподівається, що вже найближчим часом Україна отримає перший транш. Також очікується фінансова допомога від Світового банку.

  Андрій Гундер також наголосив, що Палата веде активний діалог з офісом Прем’єр-міністра: «Ми вже надали свої пропозиції для економічного зростання України та детальний план дій щодо їх імплементації. Ми готові продовжувати співпрацю задля підтримки бізнесу та економіки України».

  Прем’єр-міністр подякував бізнесу за допомогу в цей складний для країни час в умовах глобальної пандемії та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

  Прем’єр-міністр Денис Шмигаль провів першу онлайн-зустріч з представниками Американської торговельної палати в Україні Прем’єр-міністр Денис Шмигаль провів першу онлайн-зустріч з представниками Американської торговельної палати в Україні Прем’єр-міністр Денис Шмигаль провів першу онлайн-зустріч з представниками Американської торговельної палати в Україні