• In English
 • Прем’єр-міністри України та Японії обговорили безпеку на українських ядерних об’єктах
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 22 вересня 2022 року о 21:45

  Під час робочого візиту в Нью-Йорк (США) 22 вересня Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч із Прем’єр-міністром Японії Кішідою Фуміо. Сторони обговорили виклики, пов’язані з російською агресією проти України, зокрема загрозу ядерного тероризму з боку росії.

  «Ключовий глобальний виклик сьогодні — ядерна безпека наших об’єктів. Росіяни шантажували світ Чорнобильською АЕС, а тепер найбільшою у Європі Запорізькою атомною електростанцією. У понеділок вони обстріляли територію Південноукраїнської АЕС. Ми звертаємося до цивілізованого світу із закликом об’єднатися навколо цієї проблеми й демілітаризувати ЗАЕС від російських військ», — сказав Глава українського Уряду.

  Денис Шмигаль підкреслив, що Україна очікує особливо потужної підтримки в цьому питанні з боку Японії та країн G7.

  Кішіда Фуміо зі свого боку зазначив, що Японія як країна, що зазнала атомного бомбардування під час Другої світової війни, засуджує погрози росії щодо використання ядерної зброї. Прем’єр-міністр Японії також повідомив, що їхня країна працюватиме з міжнародним співтовариством, аби продовжувати жорсткі санкції проти російських енергоресурсів, включно з встановленням граничних цін на нафту й газ із рф.

  Прем’єр-міністри України та Японії обговорили безпеку на українських ядерних об’єктах Прем’єр-міністри України та Японії обговорили безпеку на українських ядерних об’єктах Прем’єр-міністри України та Японії обговорили безпеку на українських ядерних об’єктах Прем’єр-міністри України та Японії обговорили безпеку на українських ядерних об’єктах Прем’єр-міністри України та Японії обговорили безпеку на українських ядерних об’єктах Прем’єр-міністри України та Японії обговорили безпеку на українських ядерних об’єктах