• In English
 • Прем’єр-міністр: За підсумками візиту до Франції ми уклали домовленості на 1,5 млрд євро
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 16 грудня 2022 року о 18:17

  За результатами візиту урядової делегації до Парижа було досягнуто домовленостей на суму близько 1,5 млрд євро. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 16 грудня.

  За його словами, лише за підсумками конференції «Солідарні з українським народом», організованої за ініціативи Президентів України та Франції, було залучено близько 1 млрд євро.

  «Частина — це обладнання, яке буде передано найближчим часом для відновлення енергоінфраструктури України», — сказав Денис Шмигаль.

  Також було підписано низку угод на більш ніж 530 млн євро на розвиток цифрової сфери та швидку відбудову інфраструктури. Серед них — угода про постачання французьких рейок для «Укрзалізниці» на суму до 38 млн євро та меморандум між «Укравтодором» та французькою компанією Matiere про постачання легкозбірних мостів на суму 25 млн євро.

  «Спільно з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) підписано меморандум, згідно з яким є чіткі перспективи отримання найближчим часом 2 млрд доларів для проектів приватних і державних компаній за напрямками: торгового фінансування для українських банків, агросектору та малого і середнього бізнесу», — додав Прем’єр-міністр.

  Денис Шмигаль відзначив, що під час переговорів у Парижі у фокусі уваги були три теми: ядерна безпека, енергетика та ресурси для відновлення.

  Прем’єр-міністр: За підсумками візиту до Франції ми уклали домовленості на 1,5 млрд євро