• In English
 • Прем’єр-міністр: За 10 місяців цього року ми залучили більше 31 млрд доларів від наших партнерів
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 30 грудня 2022 року о 19:48

  Кожен тиждень Уряд веде постійні переговори, аби мобілізувати більше підтримки для України. За 10 місяців 2022 року вже залучено більше 31 млрд доларів від партнерів. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 30 грудня.

  «Протягом цього року ми неодноразово казали про те, що битви виграють армії, а у війнах перемагають економіки. Нам вдалося втримати стабільність у фінансовій, банківській та економічній сферах. Нам вдалося профінансували всі ключові видатки бюджету. Ми не затримували пенсії, зарплати лікарям чи вчителям», — підкреслив Денис Шмигаль.

  Також Прем’єр-міністр зауважив, що завдяки успішним перемовинам Уряду й Міністерства фінансів вдалося відтермінувати всі платежі за зовнішнім боргом на 2 роки. Майже 200 мільярдів гривень вдалося залучити від продажу військових облігацій.

  «Міжнародна підтримка стала надзвичайно важливою. Водночас потрібно розуміти, що 2/3 всіх коштів, які ми отримали в бюджет — це був наш внутрішній ресурс. Сплата кожним із нас податків, мит, купівля облігацій. Саме тому з перших днів війни ми робили все, аби підтримати приватний сектор. Ми ввели податкові, регуляторні, кредитні пільги. Запускали нові програми підтримки бізнесу, допомагали з релокацією, допомагали з логістикою», — сказав очільник Уряду. Зокрема, за його словами, було релоковано більше 700 підприємств.

  При цьому тисячі підприємств, як зазначив Прем’єр-міністр, працюють на армію та виконують найважливіші завдання для країни в різних сферах. Зокрема, до виконання мобілізаційних завдань залучено 28 тисяч українських підприємств.

  Прем’єр-міністр: За 10 місяців цього року ми залучили більше 31 млрд доларів від наших партнерів