• In English
 • Прем’єр-міністр взяв участь у засіданні Ради безбар’єрності
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 29 березня 2024 року о 19:54

  Україна продовжує послідовний курс на створення безбар’єрного середовища для усіх громадян, бо на першому місці є потреби людини. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Ради безбар’єрності, що відбулося 29 березня за участі Першої леді України Олени Зеленської.

  «Інклюзивність, відкритість та високі стандарти якості життя — все це має бути не лише в столиці та великих містах. Але і в найбільш віддалених населених пунктах», — наголосив Денис Шмигаль.

  «Нагадаю, коли ми підбивали минулого разу підсумки року, то відзначили тривожну цифру: для 50 % нашого суспільства люди з інвалідністю залишаються невидимими. Про те, що бачать людей з інвалідністю у громадських місцях, каже лише чверть опитаних. А насправді їх лише офіційно – три мільйони. І ще близько 300 тисяч додалося за два роки ворожого вторгнення. Соціальна невидимість завжди має лише одну причину – брак можливостей. Відкривати, а не закривати. Робити видимими людей через їхні потреби. Не маємо часу на формальні рішення. Нас і так щодня намагаються знищити. Натомість ми повинні навчитися зберігати й цінувати кожного жителя країни. Лише це шлях до спільного самозбереження й виживання», — наголосила у виступі Олена Зеленська.

  Учасники засідання обговорили результати роботи міністерств та пріоритетні напрями в запровадженні фізичної безбар’єрності.

  За словами Прем’єр-міністра, із 500 запланованих до виконання заходів із безбар’єрності у 2023 році виконана лише половина. Інші досі в роботі, і міністерства мають звернути на це увагу.

  Прем’єр-міністр також виокремив напрямки, які є пріоритетними. Перший — це створення максимального простору можливостей для захисників.

  «Ідеться про реформу ВЛК і МСЕК, про дебюрократизацію установ, про фізичну безбар’єрність в усіх закладах, куди може прийти захисник чи захисниця. Ми не одну нараду з цього приводу провели на міністерському рівні. Маємо розповсюдити цю практику на територію всієї нашої держави», — підкреслив Денис Шмигаль.

  Також частиною безбар’єрності, за словами Глави Уряду, є самореалізація ветерана. Добре оплачувана робота, ефективне застосування своїх знань та умінь, опція створення власного бізнесу. Над цим Уряд також працює спільно з Міністерством економіки.

  «Другий пріоритетний напрямок — відбудова за принципом «краще, ніж було». Де «краще» обов’язково означає «доступніше». Вся відновлена інфраструктура має відповідати стандартам інклюзивності та безбар’єрності. І місцевій владі це обов’язково треба враховувати під час розробки стратегічних документів та під час реалізації проектів», — зауважив Прем’єр-міністр.

  Третій напрямок, який озвучив Денис Шмигаль, — цифрова безбар’єрність. Діджиталізація, за його словами, є нашою кроссекторальною темою, вона охоплює практично всі реформи, які зараз відбуваються.

  «Тут ідеться про доступ до швидкісного інтернету навіть у віддалених громадах. Про можливості скористатися цифровими послугами для тих людей, які мають фізичні особливості. І, звичайно, про те, що кожен новий діжджитал-сервіс, який ми впроваджуємо, наближає нас до інклюзивного суспільства», — відзначив очільник Уряду.

  Окремо Прем’єр-міністр наголосив на локальному вимірі безбар’єрності, який має забезпечити кожна громада, зокрема доступність громадських просторів та укриттів.

  Денис Шмигаль подякував Першій леді України Олені Зеленській за постійну залученість в проблематику безбар’єрності.

  Прем’єр-міністр взяв участь у засіданні Ради безбар’єрності Прем’єр-міністр взяв участь у засіданні Ради безбар’єрності Прем’єр-міністр взяв участь у засіданні Ради безбар’єрності Прем’єр-міністр взяв участь у засіданні Ради безбар’єрності