Прем’єр-міністр України й Голова Ради міністрів Польщі обговорили можливість ремонту й виробництва військової техніки

Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 09 вересня 2022 року о 19:49

Військову підтримку, посилення санкцій проти агресора та модернізацію пунктів пропуску на кордоні обговорили під час зустрічі в Києві Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Голова Ради міністрів Республіки Польща Матеуш Моравецький.

Денис Шмигаль зауважив, що Україна сьогодні працює за трьома напрямками підтримки: зброя, санкції та фінанси, і Польща є лідером та адвокатом нашої держави в усіх цих сферах.

«Високо цінуємо незмінно актуальну, вчасну і вагому військово-технічну допомогу Польщі. Польська зброя потужно зарекомендувала себе на фронті. Переконаний, що ми в подальшому зможемо спільно розвивати виробництво й ремонт техніки для захисту наших країн», — відзначив Прем’єр-міністр України.

Глава українського Уряду торкнувся питання функціонування автомобільних пунктів пропуску на спільному кордоні, зокрема організації спільного контролю там, де це можливо.

«З 1 жовтня Україна приєднується до конвенції NCTS і могла б рухатися далі в частині організації спільного контролю на пунктах пропуску. Ми вже обговорювали можливість залучення польських коштів і бізнесу до розвитку прикордонної інфраструктури, і було б добре, якби будівництво відбувалося одразу з можливістю спільного контролю», — наголосив Денис Шмигаль.

Під час зустрічі було повідомлено, що українська сторона передала Польщі пропозиції, як винести фітосанітарний контроль за межі пунктів пропуску.

Очільники урядів також порушили питання запровадження нових санкцій проти росії. Денис Шмигаль наголосив на важливості пошуку механізму конфіскації російських активів для подальшого відновлення України та на забороні видачі віз громадянам рф.

Прем’єр-міністри України та Польщі, серед іншого, обговорили енергетичне забезпечення в контексті підготовки до складного опалювального сезону. Денис Шмигаль відзначив, що сторони починають активно працювати над модернізацією повітряної лінії «Хмельницька АЕС — Жешув», аби якнайшвидше привести її у відповідність до стандартів Європейського Союзу.