• In English
 • Прем’єр-міністр: Україна виконала ще один структурний маяк програми співпраці з МВФ
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 27 грудня 2023 року о 18:07

  Уряд під час засідання 27 грудня затвердив Національну стратегію доходів на 2024-2030 роки, чим виконав один зі структурних маяків програми співпраці з Міжнародним валютним фондом. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

  «Мета стратегії — посилити фіскальну спроможність держави, адаптувати податкове і митне законодавство до стандартів ЄС, створити стимули для післявоєнного відновлення та економічного зростання», — наголосив очільник Уряду.

  Так, у сфері податкового адміністрування — це доброчесність податківців, підвищення довіри громадян до Державної податкової служби, зростання ефективності управління ризиками, автоматизація процесів. У митній сфері — послідовна боротьба з корупцією, чітка взаємодія з бізнесом на основі зрозумілих алгоритмів, нові цифрові рішення для митної служби. 

  «Маємо проробити величезний обсяг роботи, гармонізувати наше законодавство з європейським та підвищити якість наших інституцій», — підкреслив Денис Шмигаль.

  Крім того, Уряд затвердив План заходів для реалізації Стратегії інтегрованого управління кордонами. За словами Прем’єр-міністра, це дасть змогу комплексно та ефективно реагувати на усі виклики у сфері безпеки держкордону, транскордонної діяльності, співпраці з нашими західними сусідами-державами ЄС.

  «Ідеться про впровадження європейських практик контрольних процедур, спільного контролю на західному кордоні за принципом «єдиної зупинки», технічну модернізацію пунктів пропуску, цифровізацію та автоматизацію процесів, обміну інформацією та багато іншого», — відзначив Денис Шмигаль.

  Очільник Уряду зауважив, що все це дозволить уникнути черг на кордонах, пришвидшити рух товарів, сформувати максимально зручний прикордонний простір як для бізнесу, так і загалом для усіх українців.

  Прем’єр-міністр: Україна виконала ще один структурний маяк програми співпраці з МВФ