• In English
 • Прем’єр-міністр: Україна та Північна Македонія розширили зону вільної торгівлі
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 06 жовтня 2022 року о 12:08

  Україна та Північна Македонія оновили додаток до Угоди про вільну торгівлю. Підписання відбулося в присутності Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Прем’єр-міністра Північної Македонії Дімітара Ковачевського під час зустрічі глав урядів у Чеській Республіці 6 жовтня.

  За словами Дениса Шмигаля, оновлена Угода інтегрує ринки України та Північної Македонії з ринками ЄС, Туреччини, Молдови, Грузії, Норвегії, Швейцарії та Ізраїлю через спільну систему правил походження ПанЄвроМед.

  «Угода сприятиме зменшенню цін на македонські товари, які є сировиною для переробних підприємств. Це є головною перевагою для промисловості України. Адже тепер українські виробники можуть використовувати компоненти, вироблені в Північній Македонії, для продукції, яка продаватиметься в ЄС», — зазначив Прем’єр-міністр України.

  Крім того, Угода лібералізує аграрні тарифи. Як зауважив Денис Шмигаль, Україна отримає доступ на ринок продукції тваринного походження та готової продукції, що сприятиме нарощуванню експорту українських сільгосптоварів.

  Прем’єр-міністр: Україна та Північна Македонія розширили зону вільної торгівлі Прем’єр-міністр: Україна та Північна Македонія розширили зону вільної торгівлі Прем’єр-міністр: Україна та Північна Македонія розширили зону вільної торгівлі Прем’єр-міністр: Україна та Північна Македонія розширили зону вільної торгівлі Прем’єр-міністр: Україна та Північна Македонія розширили зону вільної торгівлі Прем’єр-міністр: Україна та Північна Македонія розширили зону вільної торгівлі Прем’єр-міністр: Україна та Північна Македонія розширили зону вільної торгівлі Прем’єр-міністр: Україна та Північна Македонія розширили зону вільної торгівлі Прем’єр-міністр: Україна та Північна Македонія розширили зону вільної торгівлі Прем’єр-міністр: Україна та Північна Македонія розширили зону вільної торгівлі