• In English
 • Прем’єр-міністр: Україна передала План для Ukraine Facility на розгляд Єврокомісії
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 20 березня 2024 року о 15:24

  20 березня 2024 року Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль передав затверджений Урядом План для Ukraine Facility Президенту Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн для подальшого розгляду.

  План передбачає майже 70 напрямків реформ, зокрема, структурні реформи в державному секторі, низку економічних реформ, спрямованих на розвиток бізнес-клімату та підприємництва тощо. 

   «Очікуємо, що у квітні він буде схвалений комітетом країн-членів ЄС. Після цього новий інструмент фінансування остаточно набере чинності», — підкреслив Денис Шмигаль.

  Глава Уряду нагадав, що Ukraine Facility передбачає допомогу 50 млрд євро на чотири роки. Це як і бюджетна підтримка нашої держави, так і фінанси на здійснення реформ та стимулювання капіталовкладень в українську економіку. 

  За словами Дениса Шмигаля, цей інструмент «буде одним з якорів нашої міцності».

  Він також повідомив, що вже сьогодні мають надійти 4,5 млрд євро в межах перехідного фінансування, передбаченого Ukraine Facility. 

  «Україна надзвичайно вдячна Єврокомісії та особисто пані президенту Урсулі фон дер Ляєн за відкриття так званого перехідного фінансування. Це 6 млрд євро, які ми отримуємо двома траншами. Перший платіж обсягом 4,5 млрд очікуємо вже сьогодні. Другий транш обсягом 1,5 млрд євро буде отриманий у квітні», — підкреслив Прем’єр-міністр.

  Крім того, Прем'єр-міністр подякував Європейській комісії за внесення на розгляд Європейської ради переговорної рамки щодо майбутнього членства України в ЄС: «Розраховуємо що держави члени її оперативно розглянуть та ухвалять».

  Денис Шмигаль підкреслив, що Україна та Євросоюз як ніколи єдині в спільних цінностях, прагненнях та сподіваннях. 

  «Разом вистоїмо, разом переможемо, разом побудуємо краще майбутнє. Україна та Європа йдуть назустріч один одному, щоб об’єднатися і бути разом назавжди», — зазначив Глава Уряду.

  Прем’єр-міністр: Україна передала План для Ukraine Facility на розгляд Єврокомісії Прем’єр-міністр: Україна передала План для Ukraine Facility на розгляд Єврокомісії Прем’єр-міністр: Україна передала План для Ukraine Facility на розгляд Єврокомісії Прем’єр-міністр: Україна передала План для Ukraine Facility на розгляд Єврокомісії Прем’єр-міністр: Україна передала План для Ukraine Facility на розгляд Єврокомісії Прем’єр-міністр: Україна передала План для Ukraine Facility на розгляд Єврокомісії