• In English
 • Прем’єр-міністр: У Лугано домовилися про підтримку України на майже 2 млрд доларів
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 07 липня 2022 року о 17:17

  У Лугано українська делегація провела десятки різних переговорів, аби залучити якнайбільше підтримки для України прямо зараз. Результатом стали домовленості у підтримці нашої держави на майже 2 млрд доларів. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Уряду 7 липня.

  «Зі Світовим банком ми домовилися про підтримку на 1,2 млрд доларів. Це фінансова допомога бюджету, підтримка для українського агросектору та кошти для підготовки до опалювального сезону. З Європейським банком реконструкції та розвитку сформовані домовленості про підтримку на 300 млн євро так само для стабільного проходження зими», — зазначив Прем’єр-міністр.

  Крім того, Європейський інвестиційний банк, за словами очільника Уряду, виділить 120 млн євро на проекти цифрової трансформації. А Уряди Швейцарії, Швеції, Великої Британії нададуть кошти для фінансування потреб бюджету, підтримки аграріїв, діджиталізації, ремонту енергетичної інфраструктури, а також для відновлення українського малого та середнього бізнесу.

  Також Денис Шмигаль повідомив, що Україна уклала угоду зі Швейцарією про швейцарські інвестиції в державні та приватні «зелені» проекти: «Спільно з нашими партнерами ми готуємо десятки різних проектів, які посилять нашу безпеку, покращать логістику, сприятимуть відновленню роботи бізнесу та економіки».

  Прем’єр-міністр: У Лугано домовилися про підтримку України на майже 2 млрд доларів