• In English
 • Прем’єр-міністр: Цього року Уряд схвалить Національну програму адаптації законодавства України до права Європейського Союзу
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 19 січня 2024 року о 18:02

  Україна вже виконала три з чотирьох додаткових рекомендацій Європейського Союзу. Четверта — це урядовий законопроект про лобіювання, який Верховна Рада вже ухвалила у першому читанні. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр нагадав, що додаткові рекомендації ЄС щодо посилення інституцій і трансформації законів відповідно до європейських правил Україна отримала в листопаді минулого року.

  Денис Шмигаль також зауважив, що, не чекаючи рішення європейських партнерів, Уряд запустив так званий селф-скринінг українського законодавства на відповідність до європейського.

  «За результатами цього аналізу розуміємо, що необхідно імплементувати близько 2,8 тисячі актів права Європейського Союзу. 17 січня цього року вже Єврокомісія підтримала рішення розпочати скринінг українського законодавства у межах підготовки переговорної рамки», — зазначив Прем’єр-міністр.

  Денис Шмигаль також додав, що цього року Уряд схвалить Національну програму адаптації законодавства України до права Європейського Союзу.

  Прем’єр-міністр висловив сподівання, що 1 лютого Європейська рада ухвалить позитивне рішення про виділення фінансової підтримки України в розмірі 50 млрд євро за програмою Ukraine Facility.

  За його словами, ініціатива розрахована на 4 роки, і вона не лише про фінансову підтримку: «Ця програма сформує зрозумілу рамку трансформації нашої держави на шляху до ЄС».

  Прем’єр-міністр: Цього року Уряд схвалить Національну програму адаптації законодавства України до права Європейського Союзу