• In English
 • Прем’єр-міністр та перша леді України обговорили з Генсеком ООН реалізацію гуманітарних програм
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 21 вересня 2022 року о 14:33

  Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і перша леді України Олена Зеленська під час робочої поїздки в Нью-Йорк (США) 20 вересня провели зустріч із Генеральним секретарем Організації об’єднаних націй Антоніу Гутеррешем.

  Глава українського Уряду подякував Антоніу Гутеррешу за послідовну підтримку та наголосив на необхідності ширше задіяти можливості організацій системи ООН в Україні для гуманітарного реагування на територіях, що звільняються Збройними Силами України від окупації рф.

  «На сьогодні в Харківській області деокуповано більше 300 населених пунктів із населенням у 150 тисяч осіб. Допомога ООН на цих територіях є вкрай необхідною. Нагальним є надання постраждалому населенню фінансової, психологічної, соціальної та медичної допомоги, сприяння у відновленні та ремонті цивільної інфраструктури, а також проведення гуманітарного розмінування», — відзначив Денис Шмигаль.

  Сторони також обговорили продовження й розширення «зернової ініціативи» через чорноморські порти задля підтримання продовольчої безпеки у світі.

  Крім того, Прем’єр-міністр України наголосив на необхідності залучення можливостей ООН для демілітаризації Запорізької АЕС, зокрема організації відповідної моніторингової місії.

  Перша леді України Олена Зеленська зі свого боку підкреслила, що голос ООН чутно в усіх країнах, навіть, у країні-агресорі. Тому Україна сподівається, що ООН його використає задля захисту українських дітей.

  «Для нас принципово важливим було Ваше рішення про включення в цьогорічну доповідь щодо «Дітей у збройних конфліктах» ситуацію в Україні, оскільки це забезпечить належний моніторинг системою ООН злочинів проти дітей, які щоденно чиняться російськими окупантами в Україні», — сказала Олена Зеленська.

  Прем’єр-міністр та перша леді України обговорили з Генсеком ООН реалізацію гуманітарних програм Прем’єр-міністр та перша леді України обговорили з Генсеком ООН реалізацію гуманітарних програм