• In English
 • Прем’єр-міністр: Працюємо над виконанням усіх рекомендацій ЄС для отримання позитивної оцінки Єврокомісії до кінця року
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 05 вересня 2022 року о 16:40

  Україна працює над виконанням усіх рекомендацій Європейського Союзу для отримання позитивної оцінки Європейської Комісії до кінця року. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час пленарного 8-го засідання Ради асоціації Україна – ЄС.

  Глава Уряду зазначив, що цьогорічне засідання Ради відбувається на фоні війни росії проти України, а також безпрецедентних викликів для нашої держави, ЄС і світу в цілому: «Ця війна спрямована на знищення української державності та винищення українського народу. А також на те, щоб перешкодити євроінтеграційним процесам України».

  Натомість 1 липня 2022 року підписано Спільну заяву Президента, Голови Верховної Ради, Прем’єр-міністра щодо стратегічної мети — повноправного членства України в ЄС. Це, за словами Дениса Шмигаля, продемонструвало готовність усіх гілок влади спільно працювати для досягнення цих цілей. 23 червня рішенням ЄС Україна отримала статус кандидата.

  «Україна готова виконати всю необхідну роботу задля наближення початку передвступних переговорів. Працюємо над виконанням усіх рекомендацій ЄС для отримання позитивної оцінки Єврокомісії до кінця року», — підкреслив Денис Шмигаль.

  Глава українського Уряду висловив переконаність у тому, що ці кроки дадуть змогу вже незабаром розпочати роботу щодо початку переговорів про вступ України до ЄС: «Ми приділяємо велику увагу продовженню роботи щодо інтеграції у внутрішній ринок ЄС та секторальної інтеграції в ЄС, що розпочалася у рамках Угоди про асоціацію».

  За словами Прем’єр-міністра, зараз іде робота над впровадженням «безвізів», передусім митного, промислового, транспортного та над подальшою інтеграцією в енергетичний, цифровий, роумінговий, платіжний простори Європейського Союзу.

  «Вдячні за отримання запрошення на вступ до Конвенції про режим спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами. Україна вже завершила внутрішньодержавні процедури та готова приєднатися до Конвенцій вже з 1 жовтня. Водночас просимо про започаткування автоматизованого обміну митними деклараціями, що є важливим у контексті запровадження митного безвізу з ЄС», — наголосив Прем'єр-міністр.

  Підсумовуючи, Денис Шмигаль підкреслив, що це перше засідання Ради асоціації у новому статусі України в ЄС. Наступні засідання двосторонніх органів Україна — ЄС та оцінювання євроінтеграційного прогресу відбуватимуться вже відповідно до процедур у рамках політики розширення.

  «Розраховую, що результати нашої сьогоднішньої зустрічі стануть важливим дороговказом для подальшого просування амбітного порядку денного відносин Україна — ЄС, передусім у світлі наближення України до передвступних переговорів із Євросоюзом», — наголосив Прем'єр-міністр.

  Прем’єр-міністр: Працюємо над виконанням усіх рекомендацій ЄС для отримання позитивної оцінки Єврокомісії до кінця року Прем’єр-міністр: Працюємо над виконанням усіх рекомендацій ЄС для отримання позитивної оцінки Єврокомісії до кінця року Прем’єр-міністр: Працюємо над виконанням усіх рекомендацій ЄС для отримання позитивної оцінки Єврокомісії до кінця року Прем’єр-міністр: Працюємо над виконанням усіх рекомендацій ЄС для отримання позитивної оцінки Єврокомісії до кінця року Прем’єр-міністр: Працюємо над виконанням усіх рекомендацій ЄС для отримання позитивної оцінки Єврокомісії до кінця року Прем’єр-міністр: Працюємо над виконанням усіх рекомендацій ЄС для отримання позитивної оцінки Єврокомісії до кінця року Прем’єр-міністр: Працюємо над виконанням усіх рекомендацій ЄС для отримання позитивної оцінки Єврокомісії до кінця року