Наш спільний обов’язок вшанувати героїв, створити для них широкий простір можливостей, зробити захисників рушієм змін не лише у війську, але й у цивільному житті.
Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу на VII міжнародному ветеранському форумі «Україна. Ветерани. Єдність», що відбувся 22 серпня за участі Президента України Володимира Зеленського та голови Верховної Ради Руслана Стефанчука.
Прем’єр-міністр озвучив основні напрями нової ветеранської політики, яку Уряд зараз утілює в життя.
«Перший напрям — це сервісна інфраструктура для захисників. Запровадження нових послуг, діджиталізація ветеранських сервісів, інтеграція реєстрів, спрощення процедур, масштабування так званих «єдиних вікон» для ветеранів у ЦНАПах. Все це відбувається вже зараз. Наш принцип — зручні та швидкі послуги без бюрократії», — підкреслив Денис Шмигаль.
Другий напрям нової ветеранської політики, який озвучив Глава Уряду, — це умови для економічної активності захисників. Насамперед працевлаштування або заснування власного бізнесу.
«Ветерани мають змогу отримати нову професію або вдосконалити свої знання та вміння. Це можна зробити через Центри профтехосвіти Державної служби зайнятості, через ваучери на навчання, які видає держава, або ж через Центри ветеранського розвитку. Такі Центри створені при 19-ти вишах у різних регіонах країни», — зазначив Прем’єр-міністр.
За словами Дениса Шмигаля, у межах грантової програми єРобота близько 900 ветеранів та їхніх рідних отримали понад 410 млн грн на започаткування та розвиток власної справи. Також надається підтримка по лінії Українського ветеранського фонду.
«Третій напрям ветеранської політики — лікування та реабілітація. Наш обов’язок допомогти захисникам і захисницям відновитися фізично та психологічно. Ставимо амбітну мету — відкрити в усіх регіонах сучасні Центри реабілітації для військовослужбовців та ветеранів. За зразком того, який зараз працює в Бородянці на Київщині», — зауважив очільник Уряду.
Як відзначив Денис Шмигаль, уже зараз діє послуга з психологічної допомоги для ветеранів та членів їхніх сімей. Ветерани отримують відшкодування за планову стоматологічну допомогу. Розширена програма зубопротезування. Захисники можуть розраховувати на встановлення якісних протезів та їх обслуговування за державний кошт.
«Четвертий напрям нової ветеранської політики — доступне житло для захисників та захисниць. Минулого року 2,6 тис. ветеранів та їхні родини отримали грошові компенсації від держави на придбання житла. Цьогоріч на це передбачили 5,7 млрд грн», — повідомив Прем’єр-міністр.
Крім того, для ветеранів доступна пільгова іпотечна програма єОселя. Позика під 7% на 20 років з мінімальним початковим внеском.
«П’ятий напрямок ветеранської політики — вшанування подвигу українських військових. Це наскрізна кроссекторальна тема, що охоплює усі сфери життя. Від топоніміки та освіти до масштабних національних проектів політики пам’яті», — сказав Прем’єр-міністр.
Денис Шмигаль подякував захисникам і захисницям за їхній безцінний подвиг та побажав сил і витримки в наближенні перемоги.