• In English
 • Прем’єр-міністр: Остаточні рішення про формат навчання буде ухвалювати місцева влада
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 11 серпня 2023 року о 14:41

  Життя та здоров’я дітей під час навчального процесу стоять на першому місці. 100% закладів освіти повинні бути з укриттями. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 11 серпня.

  «Сьогодні Україна бореться за майбутнє наших дітей. Навіть під час повномасштабної війни ми зобов’язані створити їм найкращі умови для виховання, навчання, дозвілля», — підкреслив Денис Шмигаль.

  Глава Уряду наголосив на обов’язковій наявності надійних укриттів у підвалах, наземних конструкцій поруч зі школою чи дитсадком, підземних монолітних укриттів із високим рівнем захисту.

  «Наразі 68% освітніх закладів мають укриття різного типу. Це дозволяє розмістити там 4,7 млн учнів та вчителів. Але цього недостатньо. Місцева влада повинна діяти активніше. Гроші на укриття Уряд виділив ще в квітні – 1,5 млрд гривень», — відзначив Прем’єр-міністр.

  За словами Дениса Шмигаля, найбільша потреба в укриттях у Харківській, Херсонській, Миколаївській, Дніпропетровській та Одеській областях, оскільки регіони в зоні ризику через російські обстріли, і роботи там потрібно завершувати якнайшвидше.

  Як повідомив Прем’єр-міністр, у 2023 році планується облаштувати майже 1,5 тис. укриттів, загалом їх треба збудувати 5,4 тис. Він наголосив, що всі укриття мають відповідати критеріям надійності, безбар’єрності та енергоефективності.

  «З боку ОВА має бути регулярний моніторинг безпекової ситуації в громадах. Залежно від рівня загроз ухвалюватимуть рішення про формат навчання: очний, онлайн чи змішаний», — зазначив очільник Уряду.

  Прем’єр-міністр підкреслив, що там, де є загроза життю чи здоров’ю дітей, офлайн, тобто очного, навчання не буде: «Місцева влада найкраще розуміє ситуацію у себе в громадах, а тому остаточні рішення про формат навчання будуть ухвалювати саме на місцях».

  Прем’єр-міністр: Остаточні рішення про формат навчання буде ухвалювати місцева влада