• In English
 • Прем’єр-міністр: Очікуємо, що 1 лютого ЄС затвердить нову програму Ukraine Facility на 50 млрд євро
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 26 січня 2024 року о 16:25

  Для того, щоб повною мірою профінансувати всі пріоритетні виплати держбюджету, Уряд продовжує активну роботу із залучення коштів від наших партнерів і союзників. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 26 січня.

  «1 лютого ми очікуємо, що ЄС затвердить нову чотирирічну програму підтримки України на 50 млрд євро Ukraine Facility. Попередньо можемо сказати, що всі 27 членів ЄС погодилися підтримати цю програму», — відзначив Глава Уряду.

  Як підкреслив Прем’єр-міністр, цього року Україна очікує, що ЄС зможе надати фінансову допомогу приблизно на рівні 2023 року. Для покриття дефіциту українського бюджету, за його словами, важливо залучити від Євросоюзу близько 18 млрд євро.

  Крім того, Денис Шмигаль зауважив, що Адміністрація Президента США Джо Байдена має намір надати Україні цьогоріч 11,8 млрд доларів бюджетної підтримки. 

  «Очікуємо на позитивне рішення американського Конгресу з цього питання вже найближчим часом», — сказав Прем’єр-міністр.

  Ще одне важливе рішення із Вашингтону — це схвалення Комітетом із закордонних справ Сенату США законопроекту, який дасть можливість конфіскувати російські активи та передати їх на посилення стійкості та відбудову України. 

  Денис Шмигаль наголосив, що сторони роблять усе можливе, аби відповідний механізм запрацював вже цього року і в США, і в інших країнах.

  Прем’єр-міністр: Очікуємо, що 1 лютого ЄС затвердить нову програму Ukraine Facility на 50 млрд євро