• In English
 • Прем’єр-міністр: МВФ погодив виділення Україні ще одного фінансування в розмірі 1,4 млрд доларів
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 14 вересня 2022 року о 16:07

  Україна працює з міжнародними партнерами для підтримки фінансової стабільності в державі. Як повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на прес-конференції 14 вересня, для покриття дефіциту державного бюджету наступного року планується залучення міжнародної фінансової допомоги та випуск військових облігацій.

  «Це два джерела надходжень, крім податкових та митних, які ми бачимо наступного року», — зазначив Глава Уряду.

  Денис Шмигаль підкреслив, що на сьогодні є три фінансових партнери, з якими активно співпрацює наша держава: Міжнародний валютний фонд, Європейський Союз і Сполучені Штати. Зокрема, з МВФ вже йде спільна робота над програмою на наступний рік.

  «Вчора відбулася розмова Президента України з керівницею Фонду Крісталіною Георгієвою. МВФ погодив виділення Україні ще одного фінансування в розмірі 1,4 млрд дол. Так само як це було на початку війни. Ми домовились, що будемо продовжувати працювати з МВФ, щоб наступного року започаткувати нову спеціальну програму», — повідомив Глава Уряду.

  Як підкреслив Денис Шмигаль, минулого тижня також відбулися плідні зустрічі з керівництвом Європейської комісії: «Ми домовились, що допомога в розмірі 8 млрд євро надійде Україні цього року: 5 млрд євро вже до кінця вересня, 3 млрд у вигляді гранту очікуємо наприкінці жовтня — на початку листопада».

  Прем’єр-міністр нагадав, серед іншого, про ініціативу Президента США щодо виділення додаткової допомоги нашій державі у розмірі 11,7 млрд дол.

  «Ми розуміємо, що з такою підтримкою Сполучених Штатів, і з отриманням допомоги від Євросоюзу, ми цей рік проходимо стабільно», — зазначив Денис Шмигаль і додав, що наступний рік всі соціальні зобов’язання держави будуть виконуватись повною мірою.

  Прем’єр-міністр: МВФ погодив виділення Україні ще одного фінансування в розмірі 1,4 млрд доларів