• In English
 • Прем’єр-міністр: Європейський Союз відкрив переговори про вступ України
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 25 червня 2024 року о 18:49

  Сьогодні починається новий етап у відносинах між Україною та Європейським Союзом. ЄС офіційно розпочав переговори про вступ нашої держави. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час Першої міжурядової конференції щодо початку переговорів про членство України в ЄС.

  «2 роки, 3 місяці та 29 днів тому Президент Володимир Зеленський підписав заявку на членство України в Європейському Союзі. 2 роки і 3 дні тому Європейська рада надала Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Сьогодні ми офіційно розпочинаємо переговори про вступ України до Європейського Союзу. Історичний день. Історичний момент для України та Європи», — сказав Денис Шмигаль.

  Як зауважив Прем’єр-міністр, для України Європейський Союз означає набагато більше, ніж фізичний простір. Це цінності. Це надія. Це символ. Тисячі найкращих синів і дочок України віддали своє життя за незалежну європейську Україну.

  «Ми добре усвідомлюємо, що на шляху до вступу нас чекає ще дуже багато роботи. Ми до неї готові. Ми показали, що можемо рухатися швидко і досягати неможливого. Сьогоднішня подія — яскраве цьому свідчення», — підкреслив очільник Уряду.

  Денис Шмигаль подякував Президентці Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн, голові Європейської ради Шарлю Мішелю, Президентці Європейського парламенту Роберті Мецолі, лідерам всіх країн членів ЄС за непохитну підтримку та їхній особистий історичний внесок.

  «Сьогодні ми відзначаємо важливу перемогу на євроінтеграційному шляху України. І одночасно початок перемовин — це також вагомий крок до нашої спільної великої Перемоги. Саме разом ми переможемо. Саме разом ми побудуємо безпечну заможну та сильну Європу від Лісабона до Луганська», — резюмував Прем’єр-міністр.

  Прем’єр-міністр: Європейський Союз відкрив переговори про вступ України Прем’єр-міністр: Європейський Союз відкрив переговори про вступ України Прем’єр-міністр: Європейський Союз відкрив переговори про вступ України Прем’єр-міністр: Європейський Союз відкрив переговори про вступ України