• In English
 • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Берліні зустрівся з Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцем
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 04 вересня 2022 року о 20:07

  Під час робочого візиту в Німеччину Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч із Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцем. Сторони обговорили низку питань для підтримки України та посилення безпеки всієї Європи.

  Очільник українського Уряду подякував Німеччині за лідерство у питанні фінансової допомоги Україні з початку повномасштабної війни. За словами Дениса Шмигаля, Україна розраховує на підтримку від партнерів і у 2023 році.

  «Дефіцит українського бюджету у 2023 році може зменшитися, але допомога союзників залишиться вкрай важливим джерелом фінансування цього дефіциту. Тому нам важливо домовитися про нову програму макрофіну з ЄС на наступний рік, а також про старт нової великої програми з МВФ», — підкреслив Прем’єр-міністр України.

  Під час зустрічі сторони також обговорили питання додаткових поставок зброї для України.

  «У нас є спільне бачення про необхідність нарощувати постачання артилерійських систем та систем протиповітряної оборони. Перш за все збільшувати ті види важкого озброєння, які вже були поставлені, або будуть поставлені найближчим часом: РСЗО MARS-2, САУ Panzerhaubitze 2000, ППО IRIS-T та зенітні установки «Гепард». Водночас, говорили і про можливі поставки нової номенклатури, зокрема німецьких танків», — відзначив Прем’єр-міністр.

  Також Денис Шмигаль наголосив на важливості посилення співпраці у сфері енергетики. Зокрема, Україна та Німеччина обговорюють питання організації місії ЄС та ООН на Запорізьку атомну електростанцію, аби домогтися її повної демілітаризації. Це сприятиме енергетичній безпеці та енергонезалежності Європи.

  Зі свого боку Олаф Шольц запевнив, що Німеччина буде підтримувати Україну стільки, скільки це буде потрібно і в питаннях військової, і в питаннях фінансової допомоги.

  Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Берліні зустрівся з Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцем Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Берліні зустрівся з Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцем Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Берліні зустрівся з Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцем Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Берліні зустрівся з Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцем Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Берліні зустрівся з Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцем Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Берліні зустрівся з Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцем Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Берліні зустрівся з Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцем Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Берліні зустрівся з Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцем