• In English
 • Представники Міністерства юстиції України зустрілися із делегацією ЄСЗД та КМЄС
  Міністерство юстиції України, опубліковано 01 грудня 2023 року о 12:19

  Заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук та заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Людмила Сугак провели зустріч із представниками Консультативної Місії Європейського Союзу в Україні (КМЄС в Україні) та Європейської служби зовнішньої діяльності (ЄСЗД).

  Зустріч відбулася в межах проведення оцінювання роботи Консультативної Місії ЄС Європейською службою зовнішньої діяльності напередодні оновлення мандату КМЄС у 2024 році.

  Очільник делегації Європейської служби зовнішньої діяльності Космін Добран, Голова Місії КМЄС в Україні Рольф Холмбо, заступники Міністра юстиції України Олександр Банчук та Людмила Сугак обговорили питання щодо рекомендацій, які можуть бути надані іноземними партнерами в контексті майбутньої співпраці з Україною щодо покращення та реформування сектору цивільної безпеки. Зокрема, учасники обговорили питання щодо:

  реформи системи правосуддя, дружнього до дитини (реалізація проекту Барнахус («будинок дітей»);

  забезпечення прав потерпілих та механізмів компенсації жертвам насильницьких злочинів;

  майбутньої розбудови потенціалу FLAC (системи надання безоплатної правничої допомоги у центрі якого підхід, орієнтований на потерпілого);

  та інші питання щодо розробки нормативно-правових актів відповідно до рекомендацій КМЄС.

  Протягом зустрічі також наголошувалося на тому, що в умовах дії на території України воєнного стану, реформування пенітенціарної системи відбувається за наявності обмежених ресурсів. До роботи з виконання Стратегії реформування пенітенціарної системи додалися певні виклики, пов'язані з повномасштабним вторгненням рф до України.

  «Протягом активних воєнних дій наша інфраструктура пенітенціарної системи зазнала значних ушкоджень, що є серйозним викликом для бюджету України. Тому підтримка наших міжнародних партнерів є досить важливою», - зауважила Людмила Сугак.

  Окрему увагу також було приділено запровадженню моделі Барнахус на національному рівні в Україні саме тією практикою, яка характерна для багатьох країн Європи і наближає систему українського правосуддя до реалізації європейських стандартів.

  «На сьогодні в Україні вже діють пілотні проекти Барнахус: спеціалізовані заклади було впроваджено у містах Києва, Одеси та Миколаєва, а також Вінницькій, Тернопільській, Чернівецькій, Житомирській та Кіровоградській областях», - зазначив Олександр Банчук. Особливо актуального значення модель Барнахус набула під час війни, адже збільшилися ризики для дітей в умовах обмеженого доступу до послуг та правосуддя.

  Представники іноземної делегації відзначили важливість питання посилення системи безоплатної правничої допомоги і висловили зацікавленість та готовність співпрацювати з Міністерством юстиції в рамках вищезазначених напрямів.