• In English
 • Ірина Мудра провела зустріч з представниками Незалежної асоціації банків України
  Міністерство юстиції України, опубліковано 01 грудня 2023 року о 12:34

  30 листопада у Мін’юсті відбулася зустріч під головуванням Ірини Мудрої, заступника Міністра юстиції України, з представниками Незалежної асоціації банків України (далі – НАБУ) щодо обговорення шляхів відшкодування збитків, завданих банкам України внаслідок повномасштабної війни та питань створення методики їх оцінки. Зокрема, сторони обговорили питання доцільності розробки окремої для банківських установ методики оцінки збитків, пов’язаних з військовою агресією проти України, що враховуватиме специфічні для банківської діяльності аспекти.

  Робоча нарада відбулася за участі Дмитра Глінського, в.о. Виконавчого директора НАБУ, Інни Пушкар, координатора Комітету НАБУ з питань правового забезпечення діяльності банків та захисту прав кредиторів, Ольги Білай, заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та інших представників банківської спільноти.

  Міністерство юстиції України поінформувало учасників наради щодо підготовки проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 326», яким передбачається класифікація вимог та збитків, завданих збройною агресією російської федерації проти України, з метою їх схвалення Кабінетом Міністрів України та направлення до міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією російської федерації проти України, створеного Резолюцією Комітету Міністрів Ради Європи CM/Res(2023)3 від 12 травня 2023 року, в якості пропозиції для можливого врахування при розробці правил і процедур роботи Реєстру збитків.

  Зокрема, йдеться про пропозиції щодо категорій збитків, які підлягатимуть компенсації в межах спеціального міжнародного компенсаційного механізму.

  Розподіл категорій збитків відбуватиметься за трьома основними групами відповідно до суб’єкта подання:

  • фізичні особи;
  • держава Україна, включаючи центральні та місцеві органи державної влади, інші державні органи;
  • юридичні особи, підприємства – серед яких і банки.

  Ірина Мудра також проінформувала про стан впровадження міжнародного компенсаційного механізму, зокрема Реєстру збитків, компенсаційної комісії та компенсаційного фонду.

  Юридичний радник міжнародного Реєстру збитків Ірина Кірєєва зі свого боку проінформувала учасників зустрічі щодо подальших кроків запуску Реєстру збитків та процесу розробки очікуваних правил роботи Реєстру збитків, якими будуть передбачені вимоги до доказової бази, черговості і форми заяв для подачі в Реєстр збитків, а також взяла участь в обговоренні питань пов'язаних із розробкою окремої для банківських установ методики оцінки збитків, завданих військовою агресією проти України, з огляду на особливості ведення банківської діяльності та той вплив, який спричинили такі збитки на фінансову систему України.