• In English
 • Представники Міненерго та фінської компанії обговорили можливості залучення інвестицій для модернізації української енергосистеми
  Міністерство енергетики України, опубліковано 13 грудня 2022 року о 19:33

  Заступник Міністра енергетики України Микола Колісник та заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Фарід Сафаров провели зустріч з генеральним директором енергетичної компанії ENERSENSE Юссі Самулі Холопайненом та заступником голови Ради з міжнародної торгівлі цієї компанії Трістрамом Евансом.

  Сторони обговорили питання залучення інвестицій для відновлення та модернізації української енергосистеми.

  Микола Колісник зауважив, що зараз Міненерго спільно з партнерами працює над розробкою Енергетичної стратегії України до 2050 року. Передбачається також створення 5-річного плану відновлення українського енергосектору після війни.

  «Попри війну Україна не відмовляється від своїх планів декарбонізації енергетики та зеленої трансформації. Тому серед основних напрямків розвитку енергетичного сектора України ядерна та відновлювана енергетика. Водночас основним принципом повоєнної відбудови енергосектору стане посилення безпеки - як фізичного захисту об’єктів, так і безпеки постачання енергоресурсів», - зазначив Микола Колісник.

  У контексті посилення безпеки в сфері енергетики заступник Міністра також відзначив потребу у переорієнтуванні генеруючих потужностей на доступні ресурси, а також локалізації виробництва електроенергії.  

  «Одним з перспективних напрямків для інвестицій ми бачимо будівництво газотурбінних станцій. Крім того, вже зараз стає актуальною децентралізація виробництва електроенергії, переорієнтація електромереж на регіональний рівень», - зазначив Микола Колісник.

  У ході зустрічі сторони докладно обговорили інвестиційні можливості зеленої енергетики в Україні.

  «Україна має значний потенціал розвитку відновлюваної енергетики – сонячної, вітрової, а також малої гідрогенерації. Реалізація цього потенціалу стимулюватиме потребу у спорудженні накопичувачів енергії для балансування пікових навантажень, що також стане інвестиційно привабливим напрямком для бізнесу. Крім того, будівництво нової генерації потребуватиме розвитку та модернізації електромереж», - зауважив Фарід Сафаров. 

  Представники ENERSENSE висловили зацікавленість у потенційній співпраці у сфері зеленої енергетики, оскільки компанія спеціалізується на енергетичних сервісах з нульовим рівнем викидів і підтримує перехід на відновлювані джерела енергії.