• In English
  • Представники Держрибагентства обговорили з міжнародними експертами рибальство та екосистемне управління в Чорному морі

    Представники Інституту рибного господарства, екології моря та океанографії Держрибагентства взяли участь у третьому засіданні Керівного комітету проекту Глобального екологічного фонду «Рибальство та екосистемо-орієнтоване управління в Чорному морі» (FishEBM BS), яке відбулося у м. Батумі (Грузія).

    У заході також взяли участь представники Генеральної комісії з питань рибальства у Середземномор’ї (ГКРС), Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та галузеві експерти з Туреччини і Грузії.

    Під час засідання сторона ФАО/ГКРС представила хід реалізації проекту FishEBM BS та план заходів на 2025 рік. Окрему увагу було зосереджено на проблематиці дрібномасштабного рибальства, оцінці та запобіганні ННН-рибальству, екосистемному підході до регулювання рибальства у Чорному морі, гармонізації відносин бенефіціарів у галузі рибного господарства.

    Зі свого боку представники Держрибагентства поінформували учасників про руйнівний вплив на рибне господарство триваючої збройної агресії рф проти України, особливо в басейні Чорного моря. За результатами засідання визначено напрями, за якими українська сторона робитиме свій внесок у результати проекту FishEBM BS.

    У рамках заходу також було організовано ознайомчі візити до новозбудованої сучасної адміністративної будівлі філії Національного екологічного агентства у м. Батумі, на судно, яке виконує морські дослідження у Чорному морі, а також на місцевий рибний оптовий ринок.

    Участь українських експертів у зазначеному заході – важливий крок, що сприяє зміцненню міжнародної співпраці в регіоні Чорного моря та отриманню Україною додаткових можливостей для розвитку потенціалу національної рибогосподарської галузі.