• In English
 • Представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадянського суспільства обговорили механізми співпраці в рамках Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»
  опубліковано 17 липня 2020 року о 19:02

  Успішними практиками відкритого урядування на місцевому рівні поділилися учасники вебінару «Співробітництво центральних органів державної влади та органів місцевого самоврядування у впровадженні відкритого врядування в Україні», організованому 17 липня 2020 р. Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи. Участь у вебінарі взяли представники органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, Секретаріату Кабінету Міністрів, члени Координаційної ради з питань реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», міжнародні експерти.

  Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер, вітаючи учасників заходу підкреслив, що цінності Відкритого Уряду – прозорість, підзвітність та громадська участь – це ключовий чинник демократії на всіх рівнях. 

  Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема зазначив: «Партнерство «Відкритий Уряд» є важливою платформою для розвитку відкритого урядування в Україні. Її головне завдання – скорочувати дистанцію між суспільством і владою, збільшити рівень довіри до влади». Також Олександр Ярема відмітив позитивний досвід нашої країни у впровадженні інструментів відкритого урядування: «Україні є чим поділитися з іншими країнами», - відмітив він.

  Руді Борман, заступник директора «Партнерства «Відкритий Уряд» - місцевий рівень» поінформував учасників вебінару про нову стратегію «Партнерство «Відкритий Уряд» – місцевий рівень» (OGP Local) та планом виконання зазначеної Стратегії, ознайомив з кращими практиками відкритого урядування на місцевому рівні у різних країнах, а також закликав долучатись до OGP Local. «Ми чекаємо приєднання до місцевої програми Ініціативи 15 нових членів вже цього року», - відзначив він.

  Директор Програми «Відкритий Уряд», співголова Керівного комітету Ініціативи Кароліна Корнего (Аргентина), виконавчий директор Програми «Відкритий Уряд» Мелані Роберт (Канада), голова відділу публічного управління Департаменту планування і координації політики Адміністрації Уряду Грузії Кетеван Тсанава поділилися досвідом співробітництва органів національного та місцевого рівнів під  час реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у своїх країнах.

  Успішними практиками використання інструментів відкритого врядування на місцевому рівні в Україні з учасниками вебінару поділилися Новопсковський селищний голова Вадим Гаєв (Луганська область) та виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

  Учасники також обговорили питання залучення органів місцевого самоврядування до процесу розробки та впровадження національного плану дій із реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», а також впровадження інструментів відкритого урядування на місцевому рівні.