• In English
 • Представники Мінфіну та Світового банку обговорили майбутні спільні фінансові проекти
  Міністерство фінансів України, опубліковано 06 квітня 2021 року о 10:37

  5 квітня Міністр фінансів Сергій Марченко провів відеоконференцію з Анною Б'єрде, Віце-президентом Світового банку у справах Європи та Центральної Азії в рамках Щорічних весняних зборів МВФ та Світового банку.

  Міністр фінансів разом з Віце-президентом Світового банку обговорили плани співпраці на найближче майбутнє - підготовку до запуску п’яти нових спільних проектів. На розгляд Ради Директорів Світового банку найближчим часом заплановано винести фінансування проектів «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні», «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів», «Київська міська мобільність», «Встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії в «Укргідроенерго» та додаткове фінансування проекту «Доступ до довготермінового фінансування» для Укрексімбанку.

  «Я дуже вдячний Світовому банку за зусилля задля втілення багатьох важливих проектів та допомогу у боротьбі з коронавірусною кризою в минулому році», - зазначив Сергій Марченко.

  На сьогодні вибірка коштів в рамках портфелю Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР), порівняно із іншими міжнародними фінансовими організаціями, є найбільшою - станом на 01.01.2021 склала $693,55 млн. і це у 2,3 раза більше, ніж рік тому.

  Крім того, Сергій Марченко обговорив з Анною Б'єрде можливості збільшення підтримки України на боротьбу з COVID-19 та нові інвестиційні проекти розвитку транспортної інфраструктури в Україні.

  «У цьому році закінчується реалізація двох наших спільних проектів будівництва доріг. Саме тому ми хотіли б продовжити успішну роботу в цьому напрямку та поговорити про підготовку нового проекту для Укравтодору», - додав Сергій Марченко.

  Обидві сторони висловилися щодо прогресу України в питанні земельної реформи та озвучили сподівання щодо якнайшвидшого продовження роботи з МВФ.

  Також було зазначено, що строк дії існуючої Стратегії партнерства Світового банку та України 2017-2021 спливає у червні 2021 року. Це означає, що вже час розпочати системну діагностику країни для визначення ключових пріоритетів для наступної чотирирічної Стратегії партнерства.